04 PAź 2016

BURMISTRZ DAŁ ZIELONE ŚWIATŁO,5 KOLEJKA ROZEGRANA !

Burmistrz Tyczyna Pan mgr inż. Janusz Skotnicki(na zdjęciu) na spotkaniu w ratuszu dał zielone światło na dalsze amatorskie rozgrywki piłkarskie na tyczyńskim orliku.Panie Burmistrzu dziękujemy i bardzo się cieszymy że sport wygrał.

Tak więc w czwartkowy wieczór o godzinnie 17.45 jako pierwsi w deszczowej pogodzie na orlika wybiegły drużyny The Buchy i Ideo.pl,lepszymi ostatecznie o jedną bramkę okazali się Ci drudzy a hatrcicka ustrzelił Tomasz Chrobak.

Kolejne zespoły które zaprezentowały się w 5 kolejce to lider Techform i New Balance i o mało nie stała się niespodzianka,jednak Czerkowicz zdobywając trzecie trafienie na konto swojej drużyny dał kolejne 3 punkty i umocnił swój zespół na "czubie"tabeli.

Kolejna odsłona czwartkowego dnia ligowego to mecz Poziogrande z Radio Taxi 19191,Ci drudzy cały czas kontrolowali przebieg gry,ostatecznie wysoko wygrywając.Hatrcicka ustrzelił ks.Robert Śliwa , na pochwałę ale tylko na placu gry zasługuje debiutant w Taxi-Wesołowski który strzelił dwie bramki ale aż 4 minuty spędził na ławce kar za niebieskie kartki.

Emeryci także wysoko w  kolejnym spotkaniu kolejki pokonują ostatnich DBR Filystyni,wśród triumfatora ponownie najlpszy był Paweł Grzebień.

I na koniec czekały nas najbardziej emocjonujące chwile w meczu Blok Ekipa z Fc Rakami,gdzie ostatecznie padł remis w ostatniej sekundzie spotkania,kiedy to Piątek wykorzystał przewagę zawodnika(Wasilewski spędzał 3 minuty na ławce kar) i zdobył wyrównująca bramkę.

Podsumowanie kolejki:

THE BUCHY--IDEO.PL  3-4 (2-2)

bramki: Wojciechowski,Łęski,Suchy(samobójcza)---Chrobak 3,Wieleba

kartek--brak

GRACZ MECZU: TOMASZ CHROBAK,WYRÓŻNIENI: PAWEŁ WOJCIECHOWSKI,MAREK WIELEBA

Był to pojedynek dwóch zespołów.które mogą w bezspośrednim starciu zadecydować który zespół wejdzie do play-offów.Lepszym okazał się team Wieleby i Kołodzieja w czym duża zasługa ich snajpera Tomka Chrobaka.Tą porażką The Buchy bardzo sobie utrudniły dalszą drogę do gry o puchary,ale znając ich kapitana Lipca coś na pewno wymyśli aby zmotywować zespół do lepszej gry a na pewno z punktami.Warto odnotować że w spotkaniu nie została pokazana ani jedna kartka nawet niebieska za przekleństwo.

TECHFORM--NEW BALANCE  3-2 (1-1)

bramki: Cisło Artur,Starzewski,Czerkowicz---Toporek,Jasiński

kartki: żółta Bubieńko

GRACZ MECZU: JACEK CZERKOWICZ,WYRÓŻNIENI: ADAM JASIŃSKI,ŁUKASZ LATUSEK

Jak to czasem ma zwyczaju Techform lubi na początku się jeszcze nie obudzić i dopiero póżniej odrabiać straty,tak samo było teraz,już w 3 minucie Toporek wyprowadza na prowadzenie New Balance.Na 1-1 bramkę pod koniec połowy strzela A.Cisło.Drugie 20 minut to zażarta walka z obydwóch stron i chodz w pierwszych ośmiu minutach drużyny strzelają po bramce to decydujące trafienie za 3 punkty w 33 minucie zdobywa najlepszy na boisku Czerkowicz.Brawo dla drużyn za stworzone wyrównane widowisko(szczególnie New Balance za dotrzymanie kroku liderowi).

RADIO TAXI 19191---POZIOGRANDE 7-2 (3-1)

bramki: Śliwa 3,Wesołowski 2,Boszkowicz 2---Lis,Kłeczek Michał

kartki: niebieska (Wesołowski,Sowa,Moskal--Lis) żółta: Wesołowski

GRACZ MECZU: ROBERT ŚLIWA,WYRÓŻNIENI: RAFAŁ BOSZKOWICZ,MICHAŁ KŁECZEK

Już na początku pojedynku było wiadomo że ciężko będzie nawiążać walkę Poziogrande,brak dwóch strzelb Jandzisia i Bieleckiego na pewno był odczuwalny,chodz z powrotem w drużynie zagrał Matesz Mitka i to na nim miała spoczywać rozgrywanie gry.W taxi brak także było Nogaja i bramkarza Janczaka ale oni znalezli zastępców ,w bramce stanał Kubacki a bramki strzelał ks.Robert i debiutant Gabriel Wesołowski,który musi jednak uwazać co mówi,bo dobra gra równa się z karami.Na pochwałę także zasługuje wśród taksówek Boszkowicz.

EMERYCI--DBR FILISTYNI  8-2 (3-0)

bramki: Grzebień 3,Stręczek 2,Szlachta,Kazimierowicz,Folkman--Jaworski,Filip

GRACZ MECZU: PAWEŁ GRZEBIEŃ,WYRÓŻNIENI: TOMASZ SMALEC,TOMASZ STRĘCZEK

Tak jak zapowiadywaliśmy ten mecz miał mieć jednego faworyta i tak było by już do przerwy kiedy to Emeryci powinni prowadzić minimum 7 bramkami,ale kapitalnie w bramce bronił Tomasz Smalec,który dał się pokonać tylko trzykronie.Druga odsłona to już bardziej wyrównana gra ale dalej ton nadawali Emeryci szczególności Paweł Grzebień.DBR w dalszym ciągu bez punktów,a Emercyci poprawiają swoje szanse na pierwszą szóstkę.Brawo Pany że nie było kartek to się CHWALI !.

FC RAKI--BLOK EKIPA 2-2 (1-1)

bramki: Zych,Chrostowski---Czarnik,Piątek

kartki: niebieska(Wasilewski),żółta :Wasilewski

GRACZ MECZU: DARIUSZ KASPERKIEWICZ,WYRÓŻNIENI: GRZEGORZ SOBINA,HUBERT CHROSTOWSKI

Ach cóż za emocje dla najliczniej zgromadzonej publiczności w tym dniu(pozdrowienia dla trzech Pań za "krat" ).W tym pojedynku było prawie wszystko czego można się spodziewać w futbolu.Oba zespoły wystąpiły osłabiene,ale przybyli zawodnicy stworzyli emocjonujący spektakl,który do ostatnich sekund nie był znany zwyciężca.Skończyło się remisem dzięki tym lepszym bramkarzom obydwóch drużyn,oraz temu gorszemu-Wasylowi który w 37 minucie ponownie udał się na ławkę kar za mało parlamentarne słowo i tym samym wyciągnał pomocna dłoń do Blok Ekipy.A że z okazji trzeba korzystać Piątek w ostatniej akcji meczu pokonał Kasperkiewicza i doprowadził do remisu.Z ulgą na pewno odetchnęli mężowie bo żony już zapowiadywały że jeżeli przegrają więcej już nie przyjadą ich oglądąć i marznąć-Panowie z Bloku Ekipy bądzcie bardziej litościwi dla swoich połówek i nie róbcie tego,bo to one dodają kolorytu naszym rozgrywkom.A wszytskim pozostałym drużynom proponujemy aby brali przykład z zawodników z Blok Ekipa i zabuerali swoje żony,koleżanki i inne fanki.