05 KWI 2017

Falstart Szarotki,mamy 16 zespół-podsumowanie 1 kolejki w Boguchwale !

Relacja tekstowa z 1 kolejki grupy 1-Boguchwała.

W wtorkowy wieczór 4 kwietnia 2017,po raz pierwszy w historii Extraligi została rozegrana kolejka w Boguchwale.Orlik w Boguchwale znajduje się w kompleksie basenów,które mają przejść modernizację,dlatego drużyny nie mogły skorzystać z szatni (za co przepraszamy),od 2 kolejki ma być już wszystko gotowe.

W debiutanckim pojedynku zmierzyły się zespoły Fc Raków i New Balance.Już na stracie problemy kadrowe złapał team gości bo Michał Bubienka i jego koledzy zjawili się tylko w 6.Mecz rozpoczyna się bardzo dobrze dla Raków bo już w 4 minucie Chrostowski wyprowadza ich na prowadzenie.Kolejne minuty to kilka prób mocnych strzałów z dystansu Bubienki i wreszcie kolejna próba jest udana bo piłka znajduje się w bramce i mamy remis w 13 minucie.Oba zespoły w dalszym ciągu tworzą dobre akcje meczowe,ale piłka nie "chce wpaść" do bramek.Drużyna New Balance w 15 minucie doznaje osłabienia bo kontuzji doznaje Tomasz Świt(wrócił jednak w 19 minucie) i nie mając zmieników grają jednego mniej.Bramkę do "szatni" zdobywa ponownie kapitan Bubienko który zamienia kolejną "bombę" z połowy boiska na bramkę,nie popisał się w tej sytuacji golkiper Raków-Dariusz Kasperkiewicz,który w przerwie twierdził że go oślepiły lampy.
Drugie 20 minut to już dominacja New Balance,którzy strzelają kolejne trzy bramki w tym nawet kontuzjowany Świt.Brawo dla drużyny gości za wytrzymanie kondycyjne meczu (efekt rozgrywek halowych zapewne przyniósł efekt),natomiast team Raków musi chyba pojechać na jakieś zgrupowanie o którym zapewne ma już w planie znany i lubiany w kraju i zagranicą kapitan Skowroński.

Drugim pojedynkiem wieczoru był mecz Szarotki z Młodymi Orłami,gdzie już po 10 minutach wydawało się że jest po meczu kiedy to team Kałamarza prowadził 3-0.Szarotka chodz była faworytem tego spotkania to przybyła na mecz też tylko w 7 w tym jeden na tzw" sztukę" tak więc boguchwalskie powietrze wtorkowy wieczór nie wszystkim zawodnikom było wskazane.Do przerwy wynik nie uległ zmianie,a w niej doszło do mocnej męskiej rozmowy w szeregach gospodarzy czego efektem była inna ich gra w drugich 20 minutach.Przez 6 minut Młode Orły nie wychodziły z połowy i 25 minucie w polu karnym faulowany jest Czerkowicz,po czym za chwile pewnie wykorzystuje rzut karny.Kolejne minuty to jednak już wyrównany mecz a bramka Junika 4 minuty przed końcem już ostatecznie potwierdza kto jest górą w tym pojedynku.
Team Tomka Nogaja,który jednak nie przybył na mecz na kolejne wpadki jeżeli chce jechać do Ełku nie może sobie pozwolić,a może jednak potrzeba powrotu osoby która pociągała za sznurki w Szarotce?

Ostatnie zespoły jakie rozegrały mecz w ramach 1 kolejki były Wulkan i Emeryci.Pierwsza połowa przebiegała bez większych emocji na placu boju ale za to większe towarzyszyły po za nim gdzie wylatywała piłka aż kilkanaście na teren zamkniętego basenu oraz w pobliskie krzaki,dlatego podziękowania dla Huberta Strzępka i jego kolegi,którzy przy użyciu drabiny aby "przejść" przez ogrodzenie przynosili wybijane piłki.Oba zespoły postawiły na "badanie rywala" i gra toczyła się najczęściej środowej strefie orlika.Za to drugie 20 minut to można nazwać mecz bramkarz Wulkana -Piotr Strzępek kontra Emeryci.To co wyrabiał Piotrek w " klatce": to ręce się same składały do oklasków.Ale najpierw musiał w 22 minucie wyciągnąć piłkę z "sieci".W 30 minucie niespodziewanie do wyrównania doprowadza bardzo ruchliwy i aktywny Mikrut.W 36 minucie gola na wagę jak się póżniej okazuje 3 punktów zdobywa dla Emerytów Ambroszkiewicz.