25 WRZ 2017

Polonia gromi,siódemka Szmeli !-podsumowanie 3 kolejki.

Trzecia kolejka,której rozegranie zostało potwiedzone dopiero 90 minut przed pierwszym gwizdkiem inauguracyjnego meczu (więkoszość zadecydowała że gramy po mimo nie do końca korzystnych warunków atmosferycznych-ostatecznie plac gry był lepszy niż można było przypuszczać po opadach deszczu)przyniosła dużo emocji w szczególniości w hicie kolejki Gumi Elitte-Tęcza Wysock.Lider Polonia gromi Wulkan. Nie lada wyczynem popisał się natomiast napastnik Dbr Filistyni-Piotr Szmela,który zdobył aż 7 bramek i dał pierwsze zwycięstwo swojej drużynie.

Zapraszamy na podsumownie kolejki:

FC RZESZÓW-IDEO.PL 2-2(1-0)

bramki:

Krzysztof Łodej 2-Paweł Cichoń 2

kartki:

Piotr Kloc,Łukasz Suchy(obaj Ideo)

Mecz inauguracyjny  toczony był na ciężkim boisku ale nie rządził przypadek ,oba zespoły poważnie podeszły do tego pojedynku.W 5 min Łodej wyprowadza Fc Rzeszów na prowadzenie i po mimo kilku jeszcze grożnych sytuacji z obydwóch stron wynik do przerwy sie nie zmienia.Najciekawsze jak się póżniej okazało było ostatnie 10 minut meczu,kiedy to padło 3 bramki i ustaliły końcowy wynik meczu.Najpierw Cichoń doprowadza do remisu,8 minut pózniej wyprowwadza swój zespół na prowadzenie,jednak szybka riposta Fc i Łodej w 29 minucie doprowadza do sprawiedliwego remisu.

GRACZ MECZU:PAWEŁ CICHOŃ(FC)

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY: KRZYSZTOF ŁODEJ (IDEO),DAWID PTASZEK(FC)

FC RAKI-KORMED 2-2 (0-0)

bramki:

Jarosław Grobelny 2,-Marcin Flis 2

kartki:

brak

Faworytem  przed spotkaniem był Kormed,ale ostatecznie tylko zremisował a mógł nawet przegrać po mimo przewagi w posiadaniu piłki.Pierwsza połowa nie przyniosła bramek,druga odsłona  za to cztery.Napastnik Fc Raków Jarosław Grobelny w 17 minucie wykorzystał rzut karny i wyprowadził niespodziewanie swój team na prowadzenie.Trzy minuty pózniej "Barnej" doprowadza po zespołowej akcji do  remisu.Wynik został ustalony w ostatnich minutach gdzie ponownie wystąpili popoprzedni strzelcy bramek,Grobelny ponownie wyprowadził Raki na prowadzenie a minutę póżniej do remisu doprowadza tym razem z rzutu karnego Flis.Kolejne straty punktów mistrza z jesieni,natomiast cenny punkt Raków tak trzeba podsumować ten mecz.

GRACZ MECZU: MARCIN FLIS (K)

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY:JAROSŁAW GROBELNY,MARCIN PURCHA (OBAJ FC)

EMERYCI-MŁODE ORŁY 4-9 (3-3)

bramki:

Paweł Grzebień 3,Marcin Porada-Karol Wilk 4,Michał Szymański 4,Dawid Bartkiewicz

kartki:

Kamil Flak (żółta)

Mocne otwarcie obydwóch drużyn,już po 8 minutach był remis 2-2,a do przerwy 3-3 i to były najbardziej wyrównane minuty pojedynku.Od 20 minuty ton gry i bramki strzelały Młode Orły z wyjątkiem trzeciej barmki zdobytej przez Pawła Grzebienia.Prym wśród wygranych wiódł doświadczony duet Karol Wilk-Michał Szymański,który trafił po cztery razy do bramki rywala.Po blamażu w poprzedniej kolejce Emeyrci znowu tracą blisko" dwucyfrówkę" ale gra nie wspominając już o bramakach była dużo lepsza.Młlode Orły po tym zwycięstwie utrzymują trzecią lokatę w tabeli ligowej.

GRACZ MECZU:KAROL WILK (M)

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY:MICHAŁ SZYMAŃSKI (M),PAWEŁ GRZEBIEŃ (E)

DBR FILISTYNI-PER LA VITA 8-4 (4-2)

bramki:

PIOTR SZMELA 7,TOMASZ SOBAŃ (SAMOBÓJCZA)-DARIUSZ MAZUREK,ŁUKASZ ZUBIAK,MAREK KMIEĆ,TOMASZ SOBAŃ

kartki:

brak

Tak dużej radości jaka nastąpiła po meczu w szatni Filistynów dawno nie byliśmy świadkami,głośne śpiewy,okrzyki niosły się po całym Tyczynie.Sytuacji gdzie jeden zawodnik strzela 7 bramek w meczu też ciężko nam sobie przypomnieć a w tym meczu takim właśnie dorobkiem poszczycić się może Piotr Szmela."Jajo" taki miał dzień że nawet w ostatniej sekundzie meczu prostu z rzutu rożnego zdobył ostatnią bramkę .Per La Vita jest w dołku można po tym meczu napisać i zapewne czeka na pażdziernik kiedy do składu wrócą "studenci".Na  mecz przybyli tylko w sześciu i bez bramkarza,czego efektem była np samobójcze trafienie Sobania,który w pierwszej połowie był bramkarzem.Obie połowy przyniosły po sześć bramek i do dokładnie tak samo po 4-2.Czas pokaże czy to był "dzień konia" Szmeli, czy się włączy  w walkę o króla strzelców , natomiast czy Dbr wygra kolejne mecze a Per La Vita zapunktuje w tej rundzie,bo jak na razie są jako  jedyni bez zdobyczy punktowej.

brak

Lider po raz kolejny gromi rywala i tylko jednej bramki brakuje aby zaaplikował "dwucyfrówkę".Bardzo udany debiut w Poloni Jana Hulboja,który "prowadził" grę drużyny a jego bramka to "stadiony świata".Instyktem strzeleckim popisali się natomiast Witold Wybraniec (4 bramki) i Marek Haber (3 bramki).Wulkan po mimo wzmocnieniem Tomaszem Nogajem nie był w stanie nawet trafić honorowo.Okazji może i nie brakowało,ale bardzo dobrze w bramce bronił Rafał Pomianek.Z taką grą po 3 kolejkach Polonia wyrasta na głównego faworyta extraligi i zasłużenie znajduje się na czele tabeli.

JAN HULBÓJ (P)

WITOLD WYBRANIEC,RAFAŁ POMIANEK (OBAJ P)

GUMI ELITTE SPORT-TĘCZA WYSOCK 4-6 (2-0)

bramki:

Adrian Nowak 2,Bartosz Góra,Fabian Bober-Andrzej Wojtowicz 2,Waldemar Śledż 2,Bartosz Madeja,Rafał Pańczak

kartki:

Patryk Wisz,Adrian Nowak (obaj G)

Gdy w 25 minucie Gumi prowadziło 4-2,wszystko wskazywało że to team "Ramzesa" wygra w hicie kolejki,jednak bombowe zakończenie Tęczy oraz niemoc Gumi sprawiło że to drużyna Lesława Latuszka mogła się cieszyć z kolejnych 3 punktów i nadal być nie pokonanym zespołem.Jak przyznał w po meczowym wywiadzie (na naszym fan pagu) menadżer Latuszek sam miał chwile zwatpienia w swój zespół.Do przerwy ton nadawało Gumi czego efektem było dwubramkowe prowadzenie.W pięć minut drugiej połowy to Wysock doprowadza do remisu.Nie minęło nawet 40 sekund a Bober ponownie wyprowadza Gumi na prowadzenie.W 25 miniucie "Fryta" po raz drugi zapisuje się w klasyfikacji strzelców i jest 4-2."Bombowe" zakończenie Tęczy zaczyna od gola Wojtowicz i to on w doliczonym czasie trafia po raz szósty do bramki Wisza.Prym w zwycięskiej druzynie wiódł Waldemar Śledż.

WALDEMAR ŚLEDŻ (T)

ADRIAN NOWAK ,BARTOSZ GÓRA (OBAJ G)

SUPER PARTIA GALIA-PRESSADO POLIGRAFIA 1-1 (1-1)

bramki:

WOJCIECH KULA-KAROL SKUBA

kartki:

Dawid Smężeń(S),Damian Gargała (P) x 2-żółte

Damian Gargała (P)-czerwona

W kończącym meczu kolejki było więcej emocji niż bramek.Oba zespoły po mimo walki i starania się zdobywania bramek najczęściej kończyły akcje w polu karnym rywala lub bramkarze byli lepiej dysponowani.W 10 minucie Kula wyprowadza Super Partie na prowadzenie,ale 30 sekund póżniej Skuba wyrównuje.Rzutu karnego nie wykorzystuje dla Gali-Smężeń (video na fb).W końcówce zamiast bramek są kartki czego efektem już w doliczonym czasie za dwie żółte musi opuścić boisko zawodnik Pressado-Gargała.Na pochwałę jednak zasługuja obydwaj bramkarze szczególności Wójtowicz,który strzegł bramki drużyny z Rudnej Wielkiej.