06 PAź 2017

Tęcza odskakuje,w hicie lepsze Presado !-relacja z 5 kolejki.

W czwartkowy wieczór 5 pażdziernika 2017 została rozegrana 5 kolejka,z powodu meczu reprezentacji dwa pierwsze mecze zostały przełożone.W hicie kolejki Pressado Poligrafia pod okiem swojego sponsora pewnie pokonało Młode Orły.Lider Tęcza Wysock punktuej Fc Raki i odskakuje grupie pościogowej.Kolejne emocje ligowe już za tydzień czyli w czwartek 12 pażdziernika od godz.17.45 na orliku w Tyczynie.

IDEO.PL-WULKAN 3-1

Kołodziej,Chrobak,Piestrzak-Rokosz

GRACZ MECZU: TOMASZ CHROBAK,WYRÓŻNIENI: RYSZARD ROKOSZ,BARTOSZ PIESTRZAK

Duży błąd popełnił kołcz Wulkana,który chciał aby grać mecz w porze meczu reprezentacji,ponieważ w jego zespole brakło najlepszych ogniw.Wulkan przybył tylko w sześcioosobowym składzie do tego rezerwowym i nie sprostali rywalowi,który do tej pory zamykał ligową tabelę.Do póki team Strzępka miał siły to toczył wyrównany bój,póżniej to Ideo nadawało ton gry i strzelało bramki.Honorowe trafienie zdobył niezawodny Rokosz.

KORMED-SUPER PARTIA GALIA 7-1

Korzeniowski 3,Wójtowicz 2,Zasadny,Lobos-Kornaga

GRACZ MECZU:MICHAŁ KORZENIOWSKI,WYRÓŻNIENI:KONRAD WOJTOWICZ,KAMIL KORNAGA

Drużyna z Rudnej Wielkiej nie chciała grać,lecz zmuszona przybyła tylko w 5.Kormed od początku ruszył na osłabionego rywala.Do przerwy 0-4.Po przerwie kolejne trzy trafienia drużyny z Lubaczowa a honorowe trafienie dla Super Parti zdobywa kapitan Kornaga.

MŁODE ORŁY-PRESSADO POLIGRAFIA 0-3

Skuba 3

GRACZ MECZU: KAROL SKUBA,WYRÓŻNIENI:BARTOSZ STEFAŃSKI,DARIUSZ DUCZYMIŃSKI

Hit kolejki przed którym analizując składy to brakowało dwa mocne ogniwa w Presado,i strzelby w Orłach.Pierwsze 15 minut to badanie sił obydwóch ekip bez bramek.Ledwo zaczęła się druga odsłona a sędzia Szydełko bez wahania wskazuje na "wapno" po faulu Wilka na Skubie na linii pola karnego.Sam wykonowaca pewnie wykorzystuje rzut karny.Dalej trwa wyrównany pojedynek ale bramki w tym meczu padają tylko do bramki Młodych Orłów.W końcówce jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisuje się snajpero Skuba.Mecz z trybun oglądał sponsor Pressado Poligrafia a jego radość po meczu można oglądnąc w relacji video(nagrywany cały mecz).To już drugie ważne zwycięsto teamu Klimka z mocnym rywalem,tym samym Pressado już jest na 2 miejscu w tabeli.Młode Orły po meczu byli bardzo w złym nastroju nawet przeszkadzało im komentarz kamerzysty.

POLONIA-PER LA VITA 3-4

Rozborski 2,Mikłoś-Birut 2,Rataj,Zubiak

GRACZ MECZU:JANUSZ BIRUT,WYRÓZNIENI:SŁAWOMIR ROZBORSKI,DAMIAN RATAJ

Zaczął się pażdziernik tym samym w Rzeszowie są studenci a Per La Vita ma swój pełny skład.Efekt tego był widoczny już w tym pojedynku.Bardzo mocne uderzenie gości po 7 minutach trzy "gongi" zalicza nie dawny lider Polonkia.Dwa trafienia "gwiazdy" Biruta w tym z karnego oraz Rataja.W 11 minucie otrząsa się wreszcie team Tłuczka i Rozborski pokonuje bramkarza rywali po raz pierwszy.W ostnich sekundach połowy na 1-4 trafia Zubiak.Druga połowa to napór rzeszowskich chłopców ale mądra i szcześliwa gra Per La Vity pozwala stracić tylko dwie bramki przez 10 minut.Ostatnie pieć minut to dalszy napór gospodarzy aby zdobyć przynajmniej wyrównujące trafienie,ale nawet gdy ostatnie 80 sekund graja w przewadze(czerwona kartka Kmiecia za dwie żółte)nie udaje się tego uczynić.Chwałę zwyciężcom jednak nie przynosi fakt grania nie fair play,gdy w ostatnich minutach piłka wypada za ogrodzenie żaden z zawodników nie kwapi się za nią,po kilku sekundach drugą piłkę wybija za drugie ogrodzenie bramkarz.Ciekawostką jest zakład przed meczowy gdzie nagrodą jest 0.5 l napoju białego.Wygrywa pan w czerwonej koszulce a postawić musi w niebieskiej.

FC RAKI-TĘCZA WYSOCK 0-6

Rząsa 2,Nycz 2,Pańczak,Kasperkiewicz(samobójcza)

GRACZ MECZU:RAFAŁ PAŃCZAK,WYRÓŻNIENI:PAWEŁ PUZIO,PRZEMYSŁAW NYCZ

Lider po raz kolejny gromi lidera,miał ułatwione zadanie do rywal był bez zmian i z każdą minutą tracił siły.Tęcza na początku dała się wyszumieć rywalowi,ale Wolski nie miał dobrze ustawionego celownika lub Puzio pokazywał swój kunszt.Od 7 minuty trwał festiwal strzelcki drużyny z Wysocka.Prym wiódł Rafał Pańczak z duetem Nycz i Rząsa.Ostatnie trafienie zapisujemy na konto samobójczego trafienia bramkarza Raków.Kasperkiewicz przepuścił piłkę między nogami,chciał jeszcze złapac ją przed linią bramkową ale się pośliznał doznał kontuzji kolana,piłka wpadła do siatki.... a sędzia po 2 minutach patrząc na zegarek że już 22 zakończył ostatni mecz dnia.