Tęcza wygrywa w hicie kolejki-podsumowanie 14 kolejki Extraligi !

W czwartkowy wieczór 5 kwietnia 2018 na tyczyński orlik wróciły zmagania w piłkarskiej lidze szóstek "Extraliga Rzeszów".W hicie kolejki lider Tęcza Wysock zdobywa cenne 3 punkty w starciu z Fc Rzeszów.Ważne także 3 punkty w walce o utrzymanie zdobyła Per La Vita w pojedynku z Emerytami.Zapraszamy na tekstowe podsumowanie kolejki,Relacja video na fan pagu www.facebook.com/ExtraligaTyczyn.

GRACZ MECZU:

DAMIAN POLUCHA

Wyróżnieni zawodnicy:

Jakub Osiniak,Piotr Szmela

Już pierwsza akcja meczu przynisła otwarcie wyniku po bramce Osiniaka.Do przerwy 5-0.Druga połowa zaczęła się od razu strzałem na bramkę i na 6-0 podwyższył Dyś.Pierwszą bramkę dla Dbr-u zdobył bramkarz Kormedu który skierował futbolówkę do swojej bramki.Sześć bramek na swoje  konto zapisał król strzelców z ubiegłego sezonu Damian Polucha.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karol Wilk,Łukasz Suchy

W 4 minucie Suchy wyprowadza niespodziewanie na prowadzenie Ideo,pl ale to jedna z nielicznych radości jak się póżniej okazało tej drużyny.Do przerwy to Młode Orły prowadzą 8-2 w czym duża zasługa debiutujacego w drużynie Strusia.W drugiej połowie przy wyniku 10-2 szarżującego napastnika Ideo.pl przed polem karnym fauluje bramakarz Panek na co reaguje sędzia Szydełko i pokazuje "czerwień" golkiperowi,który póżniej na spokojnie pluje sobie brodę za tą sytuację przy takim wyniku ale instynkt zadziałał u Michała i pokazał że nie patrzy na wynik a gra z pełną determinacją cały czas.Bardzo dobre zawody rozegrali wspomniany Struś oraz "móżg" zespołu,który zaczął mecz na ławce rezerwowej Wilk.

Karol Skuba,Tomasz Nogaj

Duet Nowak-Skuba rozprawił się z Fc Rakami.Takich dwóch snajperów zapewne jeszcze nie raz wygra mecz dla menadżera "Ramzesa".U rywali próbował,szarpał Nogaj ale nieliczni mu w drużynie podawali "pomocną dłoń".Warto jednak podkreślić że ostatnią bramkę meczu zdobył bramkarz Raków-Wolski,który na co dzień jest zawodnikiem z pola i bardzo często w tym meczu grał jako szósty w polu.Na pewno lekkie zmartwienie dla Gumi musi być liczba stracionych goli,ale ten zespół chyba stawia na radosny futbol,snajperzy mają strzelać a "Kopyt" ma się sprawdzać w ":klatce".

Konrad Buć ,Paweł Puzio

Hit kolejki dla Tęczy,tak więc lider z jesieni na stracie zdobywa cenne 3 punkty w meczu derbowym.Pierwsze 10 minut to "badanie sił"Druga część 1 połowy to już lepszy poziom piłkarski z trzema bramkami.Na przerwę Tęcza schodzi z wyniekiem 2-1 i lepsze wrażenie zrobiła m,in na animatorze orlika.W 32 minucie wynik brzmiał 2-4 i wtedy to Fc Rzeszów nie mając nic do stracenia ruszył do większych ataków.Ostatecznie tylko w ostatniej minucie regulaminowego czasu zdołali trafić jak się okazało tylko "bramkę kontaktową".W ostatniej akcji meczu miejmy nadzieje że jednak nie grożniej kontuzji doznał Rafał Pańczak z Tęczy (pojechał na prześwietlenie barku na pogotowie).Mecz był transmitowany live na fan pagu.

Janusz Birut,Tomasz Stręczek

Na jesieni strzelał dla Emerytów a na wiosnę rozpoczął listę strzelców bramek dla Per La Vity,mowa o Ambroszkiewiczu,to właśniue Michał był jednym z katów dla byłych kolegów.W ważnym meczu "dołu tabeli" lepszym i to zdecydowanie był zespół Per La Vity.Jej przewaga od 11 minuty była już nie podważalna,początek meczu był wyrównany.Skutkiem tej póżniejszej przewagi mogło być że Emeryci mieli tylko 1 zmianę,natomiast rywale aż 4.