13 KWI 2018

Niedopatrzenie czy ..?-walkower w meczu 15 kolejki Extraligi.

Mecz 15 kolejki Extraligi  Per La Vita-Gumi Elite Sport zakończył się w przerwie odgwizadanym walkowerem dla Per La Vity.O szczegóły tej sytuacji zapytaliśmy koordynatora rozgrywek.Zgodnie z regulaminem drużyna została ukarana odjęciem punktu w tabeli oraz karą finansową w wysokości 70 pln,którą trzeba uregulować do dnia 19.04.2018.

-Niestety sędzia Rafał Szydełko musiał w przerwie zakończyć pojedynek ponieważ już byłem pewny po sprawdzeniu na Extranet że są nieuprawnieni zawodnicy.Jak na razie nie chcę ujawniać rozmów po tym fakcie z kierownictwem Gumi ,ale przed meczowa sytuacja wygladała następująco :

-widząc przed kolejnym meczem 15 kolejki 3 znajome twarze zawodników Strugu Tyczyn zapytałem gdzie będą grać,stwierdzili że w Gumi ,na co ja że niestety nie mogą bo od tego sezonu awansowali do V ligi i są "zrzeszeni" a ta drużyna posiada już komplet "zrzeszonych"(zawodnicy zrzeszeni 3-5 liga-dopisek).Po pojawieniu się menadżera drużyny "Ramzesa" przekazałem mu taką samą informację na co on stwierdził że niby tydzień temu w luznej rozmowie było mówione że "zrzeszeni to 3-4 liga (regulamin o zrzeszonych jest taki sam od 4 lat).W trakcie trwania 1 połowy dla upewnienia się na Extranecie że rzeczywiście są to zawodnicy V ligowej drużyny w przerwie poinformowałem sędziego o tym fakcie na co tylko jedynym rozwiazaniem było zakończenie tego meczu.

Szkoda że z powodu niedopatrzenia lub ... stał się taki fakt bo dla dobra drużyny "Ramzes"nawet poświecił swoją przerwę w pracy aby pojawić się przynajmniej 5 minut na orliku.Niestety regulamin jest dla wszystkich taki sam co nie zmienia faktu że Per La Vita nawet w przerwie gdy przegrywała 0-3 chciała aby mecz został dokończony i oni się zgadzają na ten fakt,lecz innej możliwości niż gra towarzyska nie było.

Czekamy do 19.04.18 i się okaże czy był to .... jak w tym meczu będzie walkower?(mamy nadzieję że jednak duch sportu wygra i na spokojnie drużyna dokończy rozgrywki tym bardziej że w swoich szeregach posiadają jak na razie liderów w klasyfiakcji strzeleckiej jak i MVP.

edit-ZAKTUALIZOWANY REGULAMIN PRZED WIOSNĄ 2018 ZNAJDUJE SIĘ NA FAN PAGE www.facebook.com/ExtraligaTyczyn (post przed startem 1 kolejki 1 ligi) oraz w informacjach.