24 PAź 2018

Jesienna kolejka-podsumowanie 7 kolejki 1 ligi !

Przy kropiacym deszczu,chwilami mocnym wietrze oraz niskiej temperaturze przyszło rozgrywać drużynom mecze w ramach 7 kolejki 1 ligi.Mimo tych niekorzystnych warunkach byliśmy świadkami kilku dobrych akcji oraz niespodzianki.

Heiro 2 Dentar wygrywa pewnie chodz do przerwy mecz był na "styku".CWT gromi Poziogrande Szarotkę.Dotychczasowy lider OIL na mecz przychodzi tylko w 5 i doznaje pierwszej porażki ligowej,a w ostatnim najciekawszym  meczu dnia Lambada pokonuje Decathlon i spycha rywala na ostatnie miejsce w tabeli.

SC DRABINIANKA-HEIRO 2 DENTAR 2-8

bramki:Marek,Sieńko (samobójcza)--Krawczyk x 3,Czerkowicz x 2,Marszał,Moszczyński,Starosolski (samobójcza)

GRACZ MECZU:KAROL MOSZCZYŃSKI

Wyróżnieni:Łukasz Krawczyk,Jakub Marek

W 22 minucie było 0-3 i wtedy to golkiper Heiro skierował niefortunnie futbolówkę do swojej bramki,tym samym po 25 minutach wynik był "trzymający".Druga odsłona to jednak jeszcze lepsza gra drużyny Czerkowicza która trafiła jeszcze pięciokrotnie tracąc tylko jedną branmkę.Za dwa tygodnie(6.11) dwa mecze drużyny "futsalowowej" w tym o mistrza jesieni z OIL.Wywiad po meczowy na naszym fan pagu.

CWT-POZIOGRANDE SZAROTKA 11-2

bramki: Krajciewicz x 3,Siciarz x 3,Cichoń x 3, Mendoń,Salimshoev--Moskal,Guzik

GRACZ MECZU:TOMASZ CICHOŃ

Wyróżnieni: Witold Krajciewicz,Marcin Siciarz

CWT przybywa na mecz w pełnym składzie z najlepszymi swoimi zawodnikami,natomiast w" połączonej" drużynie są duże ubytki w tym filar defensywy Rokosz ,który trzymał "tyły".Gdy w 18 minucie kontzuji doznaje snajper Bielecki było już wiadomo że Poziogrande Szarotka muszą się wspiąć na bardzo wysokie wyżyny aby zdobyć jakiekolwiek punkty.Przy stanie 2-0 nie porozumienie obrońcy z bramkarzem wykorzystuje Moskal i trafia na 2-1 i to była jedyna radość tej drużyny.W pozostałej częściach meczu to CWT rządziło na placu gry i gdyby nie chcieli finezyjniej zakończyć niektóre akcje wynik mógł się zakrecić na strzeleniu minimum 16 bramek,ponieważ rywal miał w ataku nie wracajacych 3 napastników którzy jednak nic wiecej nie strzelili oprócz podobnego błędu co przy stracie 1 bramki ,tym razem wykorzytsał to Guzik.Trójca Cichoń-Siciarz-Krajciewicz zaliczyła hatrcicki.

OIL-KS BEERLOVERS 5-11

bramki:Adamek,Bednarczyk,Kądziela,Rybka,Majer (samobójcza)--Obara x 4,Romanik x 2,Karabanowski x 2,Kozubek,Majer,Pacuła

GRACZ MECZU:BARTOSZ OBARA

Wyróżnieni:Grzegorz Bednarczyk,Dominik Karabanowski

OIL dotychczasowy lider przybywa na mecz tylko w 5 bez czołowych "grajków" oraz bramkarza tym samym już na stracie było wiadomo że 50 minut nie dadzą rady chyba że rywal byłby Real Rzeszów z tamtego sezonu.A jednak po 25 minutach przegrywali tylko 3-4 co niezbyt dobrze świadczy o dyspozycji rywala w tym dniu.Jednak po przerwie tak jak przypuszczaliśmy brakło "tlenu" lekarzom i nawet nie pomogły by zapewne kroplówki których jednak nie było ale za to był coraz mocniejszy deszcz i silne porywy wiatru.Ostatecznie "kochajacy piwo" strzelają jeszcze lub tylko 7 bramek a osłabiony rywal i tak jeszcze dokłada dwa trafienia.Na dobrą sprawę ta porażka nie przekreśla tytułu lidera po rundzie dla OIL bo najważniejszy przełożony mecz zagrają 6 ,listopada o godz.17.15 w Boguchwale ale rywalowi Heiro 2 Dentar do utrzymania fotelu lidera może wystarczyć remis.

LAMBADA CF-DECATHLON 4-1

bramki:Możdzeń x 4--Pizło

GRACZ MECZU:BERTRAM MOŻDZEŃ

Wyróżnieni:Krzysztof Łopatka,Łukasz Lutecki

Na koniec tego mokrego i zimnego ligowego wtorku wreszcie doczekaliśmy się wyrównanego meczu do ostatnich 7 minut  meczu kiedy to przewagę w całym meczu potwierdziła Lambada wcześniej na przeszkodzie stawał im bardzo dobrze dysponowany golkiper Łukasz Lutecki(ostatnie 7 minut meczu swoimi interwencjami niestety stracił bramkarza kolejki).Do 43 minuty na tablicy świetlnej widniał wynik 2-1 po dwóch bramkach "Bercika" oraz Pizły.Jak przyznał Możdzeń w końcówce meczu wykorzystał fakt że piłka znalazła się na dachu i była chwila przerwy to zdążył ściągnać dresy ...które zapewne przyczyniły się do 3 i 4 trafienia w tym meczu i ustalenia końcowego wyniku tego ciekawego spotkania.Trzeba także pochwalić Krzysia Łopatkę który zastąpił "w klatce"nieobecnego Borka i żył z drużyną przez cały mecz podpowiadajac ustawiajac kolegów.Decathlon po tej porażce zamyka 1-ligową tabelę,natomiast Lambada już nie jest liderem odwrócnej tabeli a wskakuje na 7 miejsce.

Kolejną już przedostatnią 8 kolejka 1 ligowcy rozegrają dopiero 6 listopada(wtorek) od godz 18.10 w Boguchwale natomiast 55 minut wcześniej zaległy hit OIL-HEIRO 2 DENTAR.