31 MAJ 2019

Emeryci,Reprezentacja,Kormed i Ukleja Team w ćwierćfinałach-relacja z meczów grupowych Pucharu Extraliga !

Po środowych rozgrywkach pucharu Extraliga Rzeszów dwóch grup C i D znamy już całą ósemkę ćwierćfinalistów,którzy stoczą bój w dwóch grupach o  awans do finału Extraliga Rzeszów 2019.

Grupę C wygrywają Emeryci przed Kormedem a żegnąją się z turniejm Druk Pingwinek 2 oraz Ideo.pl.Natomiast grupę D wygrywa Reprezentacja Extraligi przed Ukleją Team a z pucharowymi rozgrywkami żegnają się obrońca tytułu Per La Vita oraz rezerwy RKS-u.

Zapraszamy na relację tekstową oraz wyniki rozegranych meczów w dniu 29.05.2019 (galeria zdjęć wkrótce na www.facebok.com/ExtraligaRzeszow).

godz.19.40 EMERYCI-DRUK 3-2

Kormed faworyt grupy przybywa na mecz w gronie 12 zawodników (2 pełne szóstki) co zaświadcza że drużyna menadżera Michała Korzeniowskiego stawia wszystkie karty na wygranie pucharu Extraligi w 2019 roku.Jednak już ich pierwszy mecz można uznać za szczęśliwy remis gdyż bramkę na 1-1 zdobywają w ostatniej minucie spotkania.Drugi ich pojedynek z Emerytami też niestety przyprawił siwych włosów "Korzeniowi" bo tylko znowu remis i dobrze że mieli na końcu słabe Ideo,na którym tle mogli się wreszcie wykazać i wysoko wygrywają tym samym zapewniają sobie awans do ćwierćfinałów.

Emerci to drużyna która na wiosnę w Extralidze jest objawieniem i stać ten zespół na duży sukces który zapewne będzie 3 miejsce w rozgrywkach Extraligi,a co do pucharu to potwierdzili że drużyna Kamila Kazimierowicza chodżby nawet trafiła na bardzo mocną grupę ćwierćfinałowa stac ten zespół na awans do finałów.W każdym pucharowym meczu byli lepszym zespołem a bramkę na wagę remisu z Kormedem stracili z rzutu karnego (mieli pretensje do sędziego Mikołaja Bahleja za odwigzdanie go).

Rezerwy DRUK Pingwinek swój pierwszy mecz z Kormedem zagrali swój najlepszy mecz na wiosnę na boguchwalskim orliku.Drużyna tym razem miała tylko 2 rezerwowych ale obecni wykazywali się ambicją za 10 których przeważnie liczy ta drużyna.W meczu o awans z Emerytami minimalmnie przegrywają ale to .... może i wyjdzie im na dobrze że nie bedą musieli dzielić swojego zespołu na pół(Druk Pingwinek już jest w ćwierćfinale).

Ideo.pl niestety odstawała piłkarsko od rywali ,najniższą porażkę ponieśli w drugim swoim meczu 0-1 z Drukiem ale honorowe trafienie uzyskali w meczu Kormedem ale niestety dla nich polegli aż 6 bramkami w przeciągu 17 minut.

godz.21.40 REPREZENTACJA-UKLEJA 2-3

Rozgrywki w grupie D przyćmiła drużyna rezerw Rks-u ponieważ z powodu kontuzji,chorób oraz nieokreślonych przyczyn jak stwierdził ich prezes Jacek Przybyła drużyna pojawiła się tylko w 3 na pucharowych zmaganiach i musiała oddać swoje mecze bez gry.Tym samym bój potoczył się tak , że wszystkie drużyny miały po 6 punktów i bilans bramkowy decydował o awansie do dalszej fazie,wysoka porażka obronców tytułu Per La Vity z Reprezentacją przesądził że to ekipa Michała Holki odpadła z gry.

Reprezentacja Extraligi liczyła 7 zawodników (Ci którzy z powołanych mogli się stawić w tym  dniu) i już w pierwszym meczu z Per La Vitą pokazali swoją siłę i moc gromiąc obronców tytułu Per La Vitę 4-0.Drugi mecz grając już na większym luzie bo mogli nawet przegrać 3 bramkami i tak mieli awans testowali bardziej ofensywną grę i minimalnie ulegi Ukleji Team.

Ukleja Team swój pierwszy mecz wygrała bez gry z Rks II  i tym samym grali mecz o wszystko z podrażnioną Per La Vitą.Mecz kapitalnie ułożył się dla drużyny Holki ,którzy na 4 minuty do końca prowadzili już 3-0,jednak ambicja drużyny Daniela Moskala który oprócz krzyków mobilizacyjnych sam się przyczynił do bramkowych akcji pozowoliła im na zdobycia dwóch bramek,jednak na remis brakło ...można by zarezykować minuty.W meczu z reprezentacją ,Team Ukleja musiał wygrać choćby minimalnie aby cieszyć się z awansu, jednak do 16 minuty i 50 sekundy był remis 2-2 i wtedy "dopisało" szczęście i zdobyli bramkę na 3-2,tym samym niespodziewanie zameldowali się w dalszej fazie pucharowej.

Per La Vita obrońca tytułu zdobywcy Pucharu Extraliga 2018 (4 miejsce w Pucharze Polski Extraliga.pl 2018) byli faworytami tekj grupy.Jednak już pierwsze starcie z reprezentacją zakończyło się ich pogromem co delikatnie można tłumaczyć że drużyna nawet po pierwszym gwizdku sędziego Bacheja wyszła tylko w 5 ( po minucie dołączyło 3-którzy jechali z meczu z Biłgoraja).Drugi mecz mieli ułożony bo prowadzili już 3-0 ale w końcówce stracili dwie bramki co w dużej mierze zadecydowało że odpadają z pucharu.Trzeba jeszcze uczciwie przyznać że rywalom pomogło w awansie brak rezerw Rks-u.

RKS II nie zebrała składu i nie przystąpiła niestety do pucharowych rozgrywek oddajac swoje mecze walkowerem.Jacek P obiecał ze jednak ureguluje wpisowe które miał dać przed grupą jednak nagła jego choroba jak i niektórch jego zawodników nie pozwoliła im być obecna w środowy wieczór na boguchwalskim orliku.

LOSOWANIE GRUP ĆWIERĆFINAŁOWYCH:

5.06.2019 (ŚRODA) godz.17.55 (przed 14 kolejką Extraliga Rzeszów)-orlik Boguchwała

Gramy: 19.06,2019 (środa) gr 1 (18-20) gr 2 (20-22)