14 WRZ 2019

Emeryci pierwszymi liderami-relacja z 1 kolejki sezonu jesień 2019 !

W środę 11 września 2019 r,  na boguchwalskim orliku zainagurował sezon piłkarskiej ligi szóstek Extraliga Rzeszów. Pierwszym liderem została drużyna Emeryci Rzeszów która rozgromiła KS Beerlovers Rzeszów. Pozostałe trzy mecze były bardzo wyrównane gdzie końcowy wynik ważył się do ostatnich sekund pojedynków. W 1 lidze Start Borek pokonuje SC Drabiniankę a młody team Walkielona minamalnie lepszy okazuje się od Szarotki.

Zapraszam na relację tekstową oraz na retransmisje meczów na YT . Nasz fan page www.facebook.com/ExtraligaRzeszow

EXTRALIGA

DRUK PINGWINEK RZESZÓW - FC PROMIL KRASNE 4-3

Błajda x 2 , Głowacz , Micał - Skuba x 3

GRACZ MECZU: KRYSTIAN BŁAJDA

Wyróżnieni:Karol Skuba , Krzysztof Głowacz

Już w 135 sekundzie na listę strzelców wpisuje się "Guffi" - Karol Skuba i jak się póżniej okazało były to miłe złego początki dla Promila. Na przerwę na prowadzeniu 3-1 schodzi DRUK . Gdy w 32 minucie na 4-1 podwyższa Błajda wydaje się że debiut drużyny opartej na Crasnovi Krasne będzie nie mile zapamiętany. Jednak być może to licznie zebrane ich fanki na trybunach dodały im w końcówce "powera" a szczególności Skubie bo na 100 sekund do końca meczu było już 4-3 , jednak na wyrównanie brakło już czasu.

JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI JEDLICZE - TĘCZA RZESZÓW 1-1

Pernal - Żyła

GRACZ MECZU: MATEUSZ PĄCZEK

Wyróżnieni ; Kamil Żyła , Maciej Pernal

Hit kolejki przyniósł bardzo dużo emocji i to nie tylko sportowych. W meczu mistrza z w-ce mistrzem poprzedniego sezonu od początku trwały "szachy" , oba zespoły znając moc rywala postawiła na spokojne rozgrywanie piłki licząc na kontrę. Tak więc po 20 minutach 0-0 . Kapitalne wejście w drugą odsłonę zalizca JMM którzy po 37 sekundach po bramce Pernala wychodzą na prowadzenie. Podrażniona Tęcza jak to ma w zwyczaju lepiej grajac drugie połowki rusza do natarcia ale bardzo dobrze w bramce broni Pączek. W 36 minucie jednak zostaje pokonany przez Żyłę i mamy remis. Ostatnie minuty meczu to przewaga Tęczy .... która mogła to przełożyć na bramkę za 3 punkty  ale w akcji w polu karnym rywali 3 na 2 sędzia Szydełko musiał przerwać grę ponieważ na placu boju znalazła się druga piłka akurat obok bramkarza ,która "wleciała" przez rozgrzewajacych się za linią boczną drużynę "projektu dziewczyn" ...o dziwo ostatnim od którego się odbiła piłka był ....koordynator rozgrywek. Tak więc od następnej kolejki wprowadzamy zakaz rozgrzewania się z piłką w trakcie  meczów za linią boczną ( są przygotowane inne miejsca na rozgrzewkę ) . Tym samym Tęcza doznaje chyba  ....bodajże 3 raz straty jakiś punktów w naszych rozgrywkach w rozegranych 45 meczach.

PROJEKT LADY CHMIELNIK - PV SYSTEM RZESZÓW 3-4

Murias, Pasierb, Stanio - Wruszak x 2 , Kaczor , Czerkowicz

GRACZ MECZU:BARTŁOMIEJ WRUSZAK

Wyróżnieni: Dominik Murias, Jacek Czerkowicz

W 3 minucie "Muri" Murias wyprowadza na prowadzenie graczy (graczki) z Chmielnika a pokonanym zostaje nagrodzony przed meczem najlepszy bramkarz 1 ligi poprzeniego sezonu Marcin Legierski (także jego kolega Wruszak oraz kapitan Głuszek odebrali nagrody - film na FB). W 14 minucie debiutujacy w PV Czerkowicz doprowadza do remisu. Gdy już wszyscy czekali na gwizdek oznajmujacy przerwę popisową akcją popisał się Wruszak i trafia " do szatni " tym samym wyprodzając System na prowadzenie. Ostatnie 10 minut meczu to prawdziwy show strzlecki najpierw ponownie Wruszak i 1-3 , sekundy płżniej Kaczor i już 1-4 , jednak Projekt się nie załamuje i po 70 sekundach łapie kontakt na 2-4. Po tej bramce na bramkę rywala rusza cały zespół Muriasa, nawet ich bramkarz Baran zrobił szarzę od swojej bramki mijając dwóch rywali jak tyczki dopiero na połowie rywala gdy chciał minąć kolejnego .. stracił piłkę którą do pustej bramki jednak nie zdołali skierować goście. W 38 minucie Pasierb i już 3-4 ,Lady nadal atakuje doliczony czas i w polu karnym przewraca się Nogaj a sędzia Szydełko wskazuje na "wapno " nie wzruszajac sie na pretensje PV . Do futbolówki jednak nikt się nie garnie aby wykonać "karnego " ostatecznie podchodzi Rzońca jednak jego strzał bez problemu broni Legierski który kilka sekund swoim doświadczeniem starał się jeszcze większą presję dać strzelcowi. Ostatecznie po bardzo ciekawym meczu wygrywa drużyna Jacka Głuszka.

KS BEERLOVERS RZESZÓW - EMERYCI RZESZÓW 1-6

Pacuła - Szlachta x 2 , Dzięgiel , Kielar , Stręczek , Grzebień (karny)

GRACZ MECZU: PIOTR SZLACHTA

Wyróżnieni : Maciej Surowiec , Damian Pacuła

"Kochajacy piwo" na starcie w Extralidze jako beniaminek dostaje lanie od trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Emerytów. Od pierwszego gwizdka sędziego to Emeryci nadaja ton grze . W 5 minucie rzut karny na bramkę zamienia Grzebień i tak sie rozpoczyna zapisywanie strzleców bramek . Przy stanie 0-5 honorowe trafienie zalicza Beerlovers w 30 minucie , jednak 90 sekund póżniej "Killer " i wszystko jasne , Kielar ustala jak się okazało końcowy wynik.

pauzowało IDEO.PL RZESZÓW

1 LIGA EXTRALIGI

SC DRABINIANKA RZESZÓW - START BOREK STARY OLDBOYS 4-7

Kopacki x 3 , Balawender - Grzebyk x 4 , Filip.Rachwał, Rożek

GRACZ MECZU : DOMINIK GRZEBYK

Wyróżnieni: Rafał Kopacki , Kamil Rachwał

Debiutujaca drużyna z Borku Starego na początku nie umiała się odnależć na placu gry i po 10 minutach przegrywała już 3-0 , jednak 120 sekund póżniej było już 3-2 a na przerwę już schodzili z prowadzeniem 4-2 . Druga odłona to już nie z tyloma bramkami ale wyszło doświadczenie nie tylko wiekowe Startu ,którzy majac wynik nie forsowali tempa mądrze grajac piłką dajac Grzebyka do przodu w którym płynęła świeża i młodzieńcza krew a on w sumie zakończył mecz z 4 trafieniami. Drużynie Drabinanki trzeba pogratulować mocnego otwarcia ale zganić że nie umią utrzymywać po raz kolejny przez cały mecz koncentracji.Ale rozgrywki w tym sezonie w 1 lidze zapoeiadaja sie bardzo ciekawe i tak jak zapowiadywaliśmy bez głównego faworyta.

FC WALKIELONA RZESZÓW - SZAROTKA RZESZÓW 7-6

Korczyński x 3 , Jastrzębski x 2 , Junik , Maślanka -- Płodzień x 3 , Salismshoev x 2 , Holko

GRACZ MECZU: MATEUSZ JASTRZĘBSKI

Wyróżnieni: Mateusz Płodzień , Rafał Korczyński

Szarotka przybywa na mecz bez zmian co jak się póżniej okazało miało kluczowe znaczenie że przegrali , aczkowiek jeżeli by choć połowe z bardzo dobrych sytuacji wykorzystali to bez problemu by pokonali młody zespół który lubi sobie "walnąć kielicha" . Drużyna Moskala od początku prowadziła grę ale to gospodarze strzelali bramki. Do przerwy 5-0 i gdy 26 minucie Korczyński trafił na 7-0 wydawało się że pogrom i ośmieszenie rywala to rzecz pewna ..ale to co się wydarzyło w ostatnich 14 minutach meczu to świadczy że w naszych rozgrywkach wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie ...ostatecznie 7-6.