19 WRZ 2019

PV System i Start Borek liderami !-relacja z 2 kolejki

W środowy wieczór 18 września na boguchwalskim orliku została rozegrana 2 kolejka sezonu jesień Extraliga Rzeszów. W wyższej klasie rozgrywkowej jako jedyni bez straty punktów jest drużyna PV System Rzeszów po pokonaniu Ideo.pl. W 1 lidze Start Borek Stary po zwycięstwie z Walkielona Rzeszów także są z dorobkiem 6 punktów na czele tabeli.

Zapraszamy na relację tekstową z rozegranych pojedynków :

EXTRALIGA RZESZÓW

EMERYCI RZESZÓW - TĘCZA RZESZÓW 2-5

bramki: Grzebień, Stręczek - Miś x 3, Śledż, Wojtowicz

GRACZ MECZU: GRZEGORZ MIŚ

Wyróżnieni: Tomasz Stręczek , Andrzej Wojtowicz

Za nim jeszcze mecz się rozpoczął już było gorąco .... ponieważ arbiter który jako czwarty w kolejnośći był wyznaczony ( zaległe mecze, pucharowe, szkolenie -powody absencji arbitrów) 30 minut do meczu dał znać że nie da rady pojawić się na pierwszym meczu ( obsadowiec Rafał Szydełko po mimo kolejnych prób poszukiwań  jak się okazało nie zdołał aż do końca dnia rozgrywkowego znależć rozjemcy) tak więc w roli gwizdżacego (ale to chyba nawet za dużo powiedziane) wystąpił Jerzy Chrzanowski ale po przerwie musiała nastąpić zmiana (podziękowania dla Pania). A co do meczu w 7 minucie  Miś wyprowadza na prowadzenie Tęczę ale wcześniej powinien być odgwizadany faul , trzy minuty póżniej wyrównuje Grzebień . Ostatnie trzy minuty pierwszej odsłony to nokaut Emerytów którzy tracą 3 bramki i na pauze schodzą z trzema bramkami do tyłu. Drugie 20 minut to kontrolowanie gry przez gości i obie drużyny zdobywaja po jednej bramce.Wynik na 2-5 w ostatniej akcji meczu ustala Wojtowicz. Warto odnotowac bardzo udany debiut Misia.

KS BEERLOVERS RZESZÓW--PROJEKT LADY CHMIELNIK  6-2

bramkki: Chrapek x 2 , Bielesz, Obara, Cichoń, Ciećko - Murias, Rzońca

GRACZ MECZU : ROBERT BIELECKI

Wyróżnieni: Hubert Chrapek , Patryk Rzońca

Obie drużyny podrażone po porażce w 1 kolejce były nastawione na pierwsze punkty i to od pierwszych minut meczu było widać że zapowiada się ciekawy mecz. W 4 minucie Obara wyprowadza na prowadzenie Beerlovers , sześć minut póżniej wyróżniający się w Chmielniku wyrównuje stan meczu. Po 17 minutach nieoczekiwanie zabrzmiał gwizdek na przerwę .... dopiero po minucie koordynator zreflektował że to musi jeszcze być 5 minut ponieważ nie zatrzymał sie jego stoper podczas wcześniejszego meczu ( jak fatum to fatum  z sędziami ) ale ta przerwa jeszcze bardziej motywająco wpłyneła na drużyny bo w przeciągu 180 sekund trafili jeszcze po razie. Druga połowa to show bramkarza Bieleckoego który wybronił naście sytuacji z których połowa powinna być zakończona bramką ...można by rzecz że to Projekt atakował Bieleckie bronił a Beerlovers strzelał bramki. Z nieudolności strzeleckiej swojej drużyny Nogaj postanowił sobie ..."pożyczyć delikatnie " sędziego za co został ukarany żółtą kartką .Ostatecznie to Beerlovers zasłużenie wygrywa ten mecz i ma na koncie pierwsze 3 punkty, natomiast Chmielnik zamyka extraligową tabele .

JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI JEDLICZE - FC PROMIL KRASNE 4-7

bramki: Jarząb , Bek , Korbecki, Pernal - Skuba x 5 , Tekiela x 2

GRACZ MECZU: KAROL SKUBA

Wyróżnieni:Paweł Jarząb, Karol Wierzbiński

Mocno zaczęły drużyny i już po 6 minutach było 1-2 . ale to od 3 minuty meczu swój show zaczał Skuba ,który w sumie pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali a pierwsze 20 minut to była światowa klasa (hehe). Do przerwy 2-4 tak więc było jeszcze wszystko możliwe w drugiej odsłonie. Jednak do pomocy w strzelaniu do Skuby dołączył Tekiela którego bramki były ważne bo na 2-5 i ustalajac wynik 4-7. JMM osłabiona starała się niby ale oprócz kilku sekund między 2 a 3 minutą kiedy prowadzili nie mieli widoków na wygranie tego zapowiadzianego hitu kolejki.

PV SYSTEM RZESZÓW - IDEO.PL 4-2

bramki:Gulak x 2 , Czerkowicz . Rajdek - Koszyk x 2

GRACZ MECZU: GRZEGORZ RAJDEK

Wyróżnieni: Miłosz Koszyk , Tomasz Gulak

Na początku warto odnotować bardzo sportowy, czysty i fair play mecz . Obie drużyny były skoncentrowane na grze i choć nawet jakiś błąd popełnił pełniacy obowiązki rozjemcy Moskal w bardzo kulturalny sposób zwracali ze nie miał racji lub się pomylił , Ideo debiutowało na jesień i sprawiło dobre wrażenie i chociaż do 21 minuty przegrywali 0-3 to wynik był na styku do końca . Zaczał Czerkowicz w 11 minucie zapisywać się w rubryce strzelcy , w 17 minucie Gulak , ten sam zawodnik zaraz po rozpoczęciu drugiuej połowy wpisał się na listę ponownie , Chwile rozprężenia poczuł bramkarz Legierski i zaczął sie  kiwac w swoim polu karnym ,stracił piłkę i Koszyk trafił na 3-1 . Gulak czujac że to może być jego dzień w kilku sytuacjach mógł podawać  a chciał ustrzelić hatrcika. Gdy Koszyk w 33 minucie trafił na 3-2 PV zacząło grać bardzo nerowowo ale Ideo nie udało się doprowadzić do remisu, mało tego najlepszy na placu gry Rajdek po raz czwarty w ostatniej minucie pokonał golkipera Ideo.pl

1 liga

SZAROTKA RZESZÓW - SC DRABINIANKA RZESZÓW 3-2

bramki: Holko x 2 , Płodzień - Kopacki x 2

GRACZ MECZU; RYSZARD ROKOSZ

Wyróżnieni: Rafał Kopacki , Łukasz Solecki

Szarotka od początku po mimo nie majac zmian narzuciła ponownie ton grze ale o ile znowu ich skutecznosć była na bakier to już nie tracili bramek a wszystko to za sprawą Rokosza który w linni obronnej "czyścił ". W 16 minucie Płodzień wreszcie wyprowadza gospodarzy na prowadzenie ale jeszcze przed przerwą wyróżniający się Kopacki doprowadza do remisu. Druga odsłona to bardziej wyrównana gra ale z lepszym skutkiekm dla Szarotki ,bo choć już nie mieli tylu sytuacji to dwie wykorzystali i w 33 minucie było już 3-1 ale szybka riposta Kopackiego i wynik znowu był na styku. Do końca już nie uległ zmianie ale przy dobrych wiatrach to i Drabinianka mogła wygrać ale to szczęscie tym razem było przy "koniczynkach " .

WALKIELONA RZESZÓW - START BOREK STARY 2-5

bramki: Lasota , Junik - Filip x 2 , Rożek , Krzanowski , Rachwał

GRACZ MECZU : KAMIL RACHWAŁ

Wyróżnieni; Szymon Filip , Sławomir Lasota

Mecz dwóch drużyn które wygrały w 1 kolejce , tak wiec o fotel ,lidera . Młody zespół z Rzeszowa kontra oldoje z Borku Starego ,ale Ci drudzy mieli wiekszą ławkę i byli wzmocnieni m.in Krzanowskim i Grzebieniem (który akurat ten mecz nie uzna do najlepszych ). Do przerwy 1-1 i tak wynikało z gry .Druga odsłona już była ciekawsza i większa ilościowa bramek ,niby to Borek patrząc na wynik wygrał aż 3 bramkami ale do 39 minuty było tylko 2-3 i nie majacy nic do stracenia "po walniećiu kielicha" ekipa z Rzeszowa nadziała się na dwie kontry w ostatniej minucie gdzie straciła bramki . trzeba pochwalić w ostatniej akcji meczu Filipa ,który majac na plecach rywala w polu karnym odwrócił się z nim i kapitalna bombą pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.