22 KWI 2016

wySTRUGani liderem po 2 kolejce !

Magdalena Szuty

W rozgrywkach Extraligi Tyczyn-Rzeszów za nami rozegrana nie w pełni 2 kolejka.Pozycje lidera w tabeli utrzymał zespół wySTRUGani Tyczyn po zwycięstwie nad The Buchami 6-1.Mecz Fc Raki z Poziogrande został przełożony na 5 maj (czwartek) g.21.20.

Mecz lidera tabeli wySTRUGani z The Buchami otworzył kalendarz 2 kolejki Extraligi.Emocje na dobrą sprawę skończyły się po pierwszych 20 minutach kiedy to ekipa kierownika Patryka Wilka z Tyczyna prowadziła 5-1.W drugiej połowie padła tylko jedna bramka.Po raz kolejny w wyrównanej ekipie zwyciężcy najbardziej się wyróżnił Marek Pączek i został wybrany do szóstki kolejki.

Kolejnym pojedynkiem miał być mecz Poziogrande-Fc Raki.

Drużyna Fc Raki została wprowadzona w błąd przez swój sztab szkoleniowy że grają w czwartek.Po rozmowach z organizatorami a szczególności z kapitanem Poziogrande w drodze wyjątku zgodzono się aby ten mecz został rozegrany w innym terminie.

W najciekawszym pojedynku kolejki zespół Elsitu po bardzo dobrych ostatnch 5 minutach spotkania wygrał ostatecznie 5-4 z Eleven.Bardzo dobry mecz rozegrał w drużynie pokonanej Kamil Kopyto.

Na koniec poniedziałkowych zmagań odbył się mecz debiutującego w rozgrywkach Azzurri z jednym "papierkowych" faworytów Radio Taxi 19191.Bramkę na wagę remisu w ostatnich sekundach spotkania po wzorowym kontraataku zdobył Maciej Kaltenberg.Duże słowa uznania należą się golkiperowi Azzurri-Maris Mazjanis który tego dnia był w wyśmienitej formie.

Czwartkowe zmagania extraligowe zaczęły drużyny Ideo.pl i Emerytów,po emocjonującym a zarazem wyrównanym meczu padł sprawiedliwy remis.Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Łukasz Suchy z Ideo.pl.

Następnie na tyczyński orlik wybiegły wygrywające swoje pierwsze pojedynki ligowe ekipy Młodych Orłów i Radio Taxi 191 91 II rezerwy.

Po 40 minutach bezwzglednie lepszym zespołem okazli się Ci drudzy a ich napastnik Daniel FRYTEK Fornal ustrzelił aż 5 bramek.

Na koniec zmagań w 2 kolejce wystąpiły zespoły Belzebubów i Techformu,tu także lepszą ekipą chodz osłabioną już najprawdopodobniej do końca sezonu brakiem snajpera-jak na razie najlpeszego strzelca Extraligi Adrian Nowak okazała się drużyna "Koniczynek"-Techform Rzeszów.