31 MAR 2017

Maca pogrąża mistrza jesieni,Poziogrande traci mecz w 2 połowie !

W czwartek 30 marca 2017 została rozegrana 1 kolejka grupy 2 Tyczyn sezonu wiosna 2017 Extraligi Boguchwała-Tyczyn.

Na wstępie organizatorzy rozgrywek chcieli podziękować panu burmistrzowi Tyczyna-Janusz Skotnickiemu ,pani dyrektor szkoły podstawowej w Tyczynie pani Zofia Międlar-Mruk za ponowną możliwość rozgrywania meczów na orliku w Tyczynie oraz panu burmistrzowi Boguchwały Wiesław Dronce oraz urzędzie miasta Boguchwała za początek współpracy i objęcia patronatu rozgrywkom na boguchwalskim orliku.

W inauguracyjnym pojedynku sezonu wiosna 2017,mistrz z jesieni 2016 Blok Ekipa do 27 minuty prowadził 1-0 i kontrolował grę,szczególności dzięki Artur Klimowiczowi,który dyrygował drużyną.Niestety lub stety dla debiutanta Kormed w 28 miniucie doświadczony zawodnik z "lig trawiastych" (grał m.in w Stal Rzeszów) Konrad Maca nie utrzymał nerwów na wodzy ( jak nam donieśli kibice nie po raz pierwszy) i po otrzymaniu źółtej kartki zaczął obrażać i grozić sędziemu głównemu Piotr Nazimkowi,który nie wahając się pokazał mu od razu "czerwień".Rzut wolny dla Kormedu pewnie wykorzystał kapitan Michał Korzeniowski,jak się póżniej okazało tym samym zaczął swój show strzelecki.Dwie minuty póżniej trafił po raz drugi i od tej pory mecz już był do jednej bramki.Ostatecznie skończyło się 8-1 dla Kormedu ale na pewno na taki pogrom Blok Ekipa nie zasłużyła bo do aż 28 minuty na pewno nie była gorszą drużyną.
Jak zapowiada menager Bloku-Grzegorz Sobina może i się przyda taki "zimny prysznic" na początku aby na końcu sezonu znowu triumfować w extralidze.
Kolejnym pojedynkiem ligowym był mecz debiutantów Gumi Elite Sport z Auchan.Chyba się nikt tego się nie spodziewał ale nie minęło nawet 5 minut a było już 0-2 dla "ochroniarzy sklepu" z Krasnego.Przed przerwą Guzek trafia na "złapanie kontaktu".Druga połowa zaczyna się odwrotnie po to po 90 sekundach Elite doprowadza do remisu.Taki wynik utrzymuje się aż do 38 minuty kiedy to sędzia Nazimek bez wahania wskazuje na "wapno" po faulu zawodnika Auchan.Rzut karny pewnie wykorzystuje Koryto (najlepszy na boisku).W ostatniej akcji meczu Czyż i 4-2 wygrywa ten bardzo wyrównany mecz ekipa pod wodzą trenera Kamil Kopyty.
Trzecim pojedynkiem dnia był mecz Poziogrande z Per La Vitą.Od początku grze ton nadawał zespół prowadzony przez Dariusz Furman chyba w zastępstwie kapitana Poziogrande-Michał Kłeczka.Efekty przyszły w 11 i 13 minuty kiedy padły bramki.Jednak szybka riposta najlepszego jak się pózniej okazało Zubiaka i już było 2-1.Nie minęło jednak koljenych 40 sekund kiedy to "Misiek" Bielecki trafił po raz trzeci dla Poziogrande,a za 100 sekund ustrzelił hatrcika.Do przerwy 4-1 i chyba było już po meczu,tym bardziej że debiutant był skazany na zapłacenie frycowego.Jednak nic bardziej mylnego ,15 minut drugiej połowy po 4 bramkach ekipa Marek Kmiecia,który w 40 minucie jak na kapitana przystało wyprowadził swój zespół na prowadzenie zdołała odrobić straty,mało tego wygrać mecz nawet,W doliczanym czasie zespół Poziogrande miał rzut wolny z swojej połowy ale zwlekał z jego rozegraniem na co reagował sędzia Nazimek ,aż po trzecim napomnieniu zakończył mecz nie pozwalając go rozegrać po czym nastąpiły pretensje że "chcieli na gwizdek" .
Ostatnim meczem dnia był pojedynek Drużyny AA z Ideo.pl,oba zespoły rozegrały bardzo dobry a po za tym wyrównany mecz,Ostatecznie po dwóch trafieniach Chrobaka to Ideo.pl wygrywa 2-0.

Blok Ekipa-Kormed 1-8
bramki: Klimowicz--Korzeniowski 4.Mularczyk,Gancarz,samobójcza (Czarnik)

----------------------------------------------------------------

Kolejne mecze w wtorek (4,04) grupy 1 w Boguchwale,w Tyczynie gramy w czwartek (6.04).