15 KWI 2017

Mocne otwarcie The Buchów !-relacja z 2 kolejki gr.1

W wtorkowy wieczór 11 kwietnia 2017 r,na boguchwalskim orliku została rozegrana 2 kolejka gr.1 sezonu wiosna 2017 Extraliga Boguchwała-Tyczyn.Z powodu przełożenia meczu z 1 kolejki zespół The Buchów dopiero teraz zainaugurował sezon od bardzo mocnego otwarcia gromiąc aż 9-0 doświadczonych Emerytów.17 minut przed zakończeniem meczu Szarotka przegrywała 1-3 z debiutującym Spaart Boguchwała, a skończyło się 9-3.Fc Raki wygrywają z Wulkanem dzięki bardzo dobremu "środkowi meczu".A Młode Orły po raz drugi wygrywają w wyrównanym meczu z New Balance.
Zapraszamy na podsumowanie tekstowe kolejki.

Jacek Czerkowicz (Sza)

Pierwsza połowa to lekka przewaga Szarotki ale na dobrą sprawę nic z tego nie wynikająca.Oba zespoły mając na zmianę po 1 zawodniku nie forsowały tempa i do przerwy trafili po jednej bramce.Gdy w 23 minucie Spaart Boguchwała wyszedł na dwu bramkowe prowadzenie w szeregach gospodarzy nastąpiła pełna konsternacja,lecz ona jak się okazała nie trwała za długo w przeciągu 15 minut aż 8 ! razy "ukuli" rywala w czym duża zasługa szczególnie Jacek Czerkowicz który ostatecznie 5 razy trafia do bramki Kalandyka.Ale zawodnikiem meczu okazał się Rafał Boszkowicz,który "trzymał" grę z tyłu,rozgrywał i zaczął festiwal strzelecki.Spaart Boguchwała jak na debiutanta do 25 minuty pokazał się z dobrej strony i ostateczny wynik na pewno nie jest odzwierciedleniem sytuacji na boisku.

Mateusz Mikrut (Wu)

Oba zespoły po poprzednich porażkach chciały tym razem zdobyć pierwsze punkty w sezonie.Tradycją się chyba staje że Raki już na początku strzelają pierwsi bramkę ale nie mija nawet 90 sekund a już remisują.Do przerwy obie drużyny trafiają jeszcze po razie.Decydujące minuty jak się póżniej okazały były 26-30 kiedy to team Skowrońskiego odskoczył Wulkanowi na dwie bramki.I chodz ostatnie 10 minut Wulakan próbował wszelakimi sposobami doprowadzić do remisu to zdołali tylko jeszcze raz pokonać w bramce Kasperkewicza i na pierwsze punkty musi jeszcze poczekać.

THE BUCHY--EMERYCI 9-0 (4-0)

bramki: Dominik Lipiec 5,Cuicchi 3,Dawid Dziadosz
kartki:brak

Dominik Lipiec
Renzo Cuichhi
Kamil Kopczyk

Takiego pogromu chyba oprócz najwyżej zawodników i kibiców The Buchów nikt się nie spodziwał.Już po 7 minutach było 3-0 po bramkach duetu Lipiec-Cuicchi.Do przerwy było 4-0 a druga połowa to znowu strzelecki popis wyżej wymienionego duetu oraz kapitalnych interwencji w bramce Kopczyka.Jaka jest naprawdę siła drużyny Lipca oraz czy to był wypadek przy pracy teamu Kazimierowicza dowiemy się już w po świątecznym wtorku.

MŁODE ORŁY--NEW BALANCE 4-2 (2-0)

bramki: Bartkiewicz 2,Kamil Kalamarz,Wilk --Piróg,samobójcza (Gondek)

kartki:Czarnik,Duczymiński,Wilk (Mł)

Karol Wilk (Mł)

Maris Mazjanis (Ne)
Dawid Bartkiewicz (Mł)

Bardzo dobrze w mecz wszedł zespół Młodych Orłów kiedy to już w 6 minucie prowadziły 2-0 i mieli okazje aby podwyższyć wynik.Po szybkim :gongu" New Balance aż do przerwy nie mógł się "podnieść".W przerwie jednak musiały chyba paść męskie słowa w obozie Michał Bubienko bo na drugie 20 minut jakby wyszła inna drużyna.Efekty były piorunujące bo po 6 minutach był już remis bramkowy oraz wyrównał się mecz.Oba zespoły dążyły do kolejnych trafień,chyba jednak New Balance za bardzo uwierzył w swoje możliwości śmielej atakując za co zostali ukarani w 28 i 30 minucie stratami kolejnych bramek.Ostatnie 10 minut spotkania nie przynosi już zdobyczy bramkowych i Młode Orły dzięki drugiemu zwycięstwu są liderem tabeli grupy 1.