19 KWI 2017

Bramkowo i deszczowo-podsumowanie 3 kolejki w Boguchwale !

W poświąteczny wtorek na boguchwalskim orliku została rozegrana 3 kolejka grupy 1.W trzech meczach oraz w jednym zaległym padło aż 48 bramek.Niestety nie dopisała pogoda,dlatego większość meczów toczona była przy przenikliwym zimnie i padającym deszczu.Mało profesjonalnie zachował się też etatowy sędzia Igor Samołyk nie przybywając na mecze,tym samym zakończył już współpracę z Extraligą.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jarosław Grobelny (F)

Pierwsza połowa zakończyła się remisem a drużyny zdobyły po bramce,które były efektem wyrównanych 20 minut.Druga odsłona to już zdecydowana przewaga Emerytów w których szeregach ponownie prym wiódł Paweł "Młody"Grzebień,który bardzo dobrze zadebiutował w drużynie w sezonie jesień 2017.Od wyższej porażki Fc Raków uchronił ich bramkarz Kasperkiewicz.
SZAROTKA-THE BUCHY 7-2 (2-0)
bramki:Leś 2,Warchoł 2,Filip,Sitek,Nogaj--Kopczyk 2
kartki:żółta Nogaj (S)

Mariusz Leś (S)
Kamil Kopczyk (T)
Patryk Warchoł (S)

The Buchy które miały problemy kadrowe,grali bez zmian nie sprostała Szarotce w której wystąpili zawodnicy naszej fuzyjnej drużyny z "trawy" Start Borek Stary.Od początku meczu to przewaga podopiecznych Bartosz Ruszela który prowadził za linii Szarotkę czego efektem były bramki w 11 i 18 minucie.Gdy kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugich 20 minut Kopczyk trafia "kontaktowo" wydaje się że czeka nas ciekawy mecz,jednak natychmiastowa kontra i kolejna bramka dla gospodarzy.Do końca meczu pada jeszcze 5 bramek w tym cztery dla Szarotki w czym duża zasługa najlepszego na placu Lesia.

Dawid Bartkiewicz (M)

Lider gromi Wulkana,który po tym meczu zamyka tabelę.Od samego początku na placu boju tylko istaniały Młode Orły jednak pierwsza bramka padła dopiero w 5 minucie.Do przerwy było 7-0.Druga połowa to już mniejsza koncentracja lidera który rozlużnił szeregi obrony a tym samym pozwolił na bramki rywala a sami strzelili kolejne siedem.Każdy zawodnik z pola przynajmniej dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

THE BUCHY-SPAART BOGUCHWAŁA 3-11 (2-4) zaległy
bramki:Lipiec 2,Renzo--,Gajdek 6,Kawa 2,Buż,Kiczek,Szela
kartki: żółta Buż (S)

Kacper Gajdek (S)
Łukasz Kalandyk (S)
Dominik Lipiec (T)

Kacper Gajdek okazał się największym katem The Buchów,w debiutanckim meczu w swojej druzynie aż sześciokrotnie pokonał bramkarza rywala.O ile do przerwy można napisać że mecz był w miarę wyrównany to po przerwie kiedy team Lipca opadł z sił a grali drugi mecz w dniu i bez zmian to przewaga Boguchwały nie podlegała dyskusji.Drugą porażką The Buchy chyba przekreśliły walkę o mistrza jesieni a tak dobrze to wyglądało to po pierwszym meczu,natomiast Spaart tak jak się spodziewaliśmy frycowe extraligowe już zapłacili i będą chcieć jak najwięcej ugrać w mecach grupowych.