29 WRZ 2017

Tęcza wygrywa w derbach,porażka Poloni !-podsumowanie 4 kolejki

W czwartkowy wieczór została rozegrana 4 kolejka Extraligi Tyczyn,w hicie kolejki a zarazem w derbach bezapelacyjnie lepszym zespołem okazała się Tęcza Wysock i awansowała na pozycję lidera.Pierwszej porażki ligowej doznał dotychczasowy lider Polonia,a pierwszymi i to od razu  trzema punkatmi może się cieszyć Per La Vita.W typerze prowadzenie utrzymał Ukleja,a najlpszym typerem kolejki okazał się Ramzes.

TOMASZ STRĘCZEK-EMERYCI

KLASYFIKACJA NA MVP EXTRALIGI(sprawdzamy w klasyfikacji strzelonych karnych)

FC RAKI-GUMI ELITTE SPORT 4-5

JAROSŁAW GROBELNY 2,KAROL KRASOŃ,MIROSŁAW WOLSKI---KAMIL ŻUCZEK 4,ALEKSANDER GAJDEK

GRACZ MECZU: KAMIL ŻUCZEK---WYRÓŻNIENI: JAROSŁAW GROBELNY,ALEKSANDER GAJDEK

W inauguracyjnym pojedynku walki oraz bramek było bardzo dużo,oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko i po mimo wynik został już niby ustalony aż 6 minut przed końcem meczu to do ostatnich sekund trwał wyrównany bój.Ostatecznie o jedną bramkę lepszą drużyną okazała się pod wodzą kołcza Ramzesa-Gumi Elitte w której pierwsze skrzypce grał duet Izolatora Boguchwała Kamil Żuczek-Aleksander Gajdek.

EMERYCI-IDEO.PL 4-1

TOMASZ STRĘCZEK 2,KAMIL KAZIMIEROWICZ,DAMIAN OPALIŃSKI---TOMASZ CHROBAK

GRACZ MECZU:TOMASZ STRĘCZEK---WYRÓŻNIENI: TOMASZ CHROBAK,MACIEJ SUROWIEC

Cała pierwsza połowa toczona była w szybkim i remisowym tempie,ale w ostatniej akcji połowy Stręczek zdobył bramkę i dał lepsze nastroje w przerwie dla Emerytów.Druga połowa to już przewaga teamu Kazimierowicza,która dokłada kolejne dwie bramki w tym sam kapitan popisuje się ładną bramką.Emeryci po dwóch wysokich porażkach wracają do równowagi,natomiast Ideo.pl zamyka tabelę ligową z dorobjiem tylko 1 punktu.

FC RZESZÓW-TĘCZA WYSOCK 0-5

BARTOSZ MADEJA 2,RAFAŁ PAŃCZAK,ANDRZEJ WOJTOWICZ,PRZEMYSŁAW NYCZ

GRACZ MECZU:BARTOSZ MADEJA--WYRÓŻNIENI ZAWODNICY:ANDRZEJ WOJTOWICZ,PAWEŁ PUZIO

Hit kolejki(relacja video na youtube)trochę rozczarował licznie zgromadzoną publiczność.Gra przeważnie była toczona w środkowej części orlika i piłka zagrywana była najczęsciej górą.Oba zespoły się znają jak łyse konie tak więc był to mecz derbowy.A że w Fc Rzeszów graja przeważnie amatorzy a u rywala zawodnicy nawet z IV ligi to doświadczenie było widoczne.Team Maurycego Soleckiego się starał jednak dorównać przeciwnikowi,ale ich kontry były niecelne albo na posterunku stał Puzio.Najładniejsza bramka meczu to w ostatnich sekundach meczu Nycza a klasa piłkarską najbardziej wykazał się Madeja.

SUPER PARTIA GALIA-PER LA VITA 1-2

MACIEJ JASKUŁA---MICHAŁ HOLKO 2

GRACZ MECZU: MICHAŁ HOLKO--WYRÓŻNIENI: MACIEJ JASKUŁA,PIOTR BARAN

Jest wreszcie mogą po tym meczu powiedzieć zawodnicy i kibice Per La Vity,4 zespół tamtego sezonu po tym pojedynku zapisuje na swoim koncie pierwsze 3 punkty ligowe.Wśród triumfatorów najbardziej na pochwałę zasługuje Holko i nowy nabytek bramkarz Baran,natomiast po raz kolejny drużyna z Rudniej Wielkiej przekonała się że orlik to nie duże boisko.

PRESSADO POLIGRAFIA-POLONIA 3-2

KAROL SKUBA 2,MICHAŁ LACH--JAROSŁAW KUTER,WITOLD WYBRANIEC

GRACZ MECZU:RADOSŁAW ADAMSKI---WYRÓŻNIENI ZAWODNICY: JAROSŁAW KUTER,KAROL SKUBA

Ach co to był za mecz,o ile wcześniejsze derby rozczarowały to ten mecz wyróśł na miano meczu kolejki.Transer last minute zrobiło Pressado a to był nie strzał w 10-tkę tylko w 60-tkę(w darta).Radosław Adamski to on był królem w meczu z liderem,jego rozgrywanie oraz odbierenie futbolówki nie było przypadkiem bo Radziu grał w Heiro (futsal) a tam jest bardzo zbliżona gra w piłkę nożną a że to zawodnik wszechstronny to niech świadczy że nie tak dawno grał w 2 lidze w Stalowej Woli.Polonia niby nie zlekceważyła rywala po mimo ostatnich pogromów na rywalach,ale każdy może się domyśleć jak siuę gra kiedy idzie tak w extralidze.Więcej z gry i posiadaniu piłki miała Polonia,ale to ona po raz pierwszy zeszła z orlika bez punktów,natomiast z takim składem i grą Pressado włącza się do walki o czołowe lokaty w tabeli ligowej.Kolejne dwie bramki snajpero Skuby i to on jest na czele klasyfikacji strzelców po 4 kolejkach.

WULKAN-MŁODE ORŁY 2-6

RYSZARD ROKOSZ 2--MICHAŁ SZYMAŃSKI 2,ŁUKASZ KOŚCIÓLEK 2,KAMIL KALAMARZ,KAROL WILK

GRACZ MECZU: MICHAŁ PANEK---WYRÓŻNIENI: RYSZARD ROKOSZ,ŁUKASZ KOŚCIÓŁEK

Kolejne pewne zwycięstwo Młodych Orłów,które już są na 2 miejscu w tabeli,Wulkan dopiero w końcówce mógł poszaleć kiedy to przeciwnik prowadził 6-1.Jednak w bramce Orłów stał Panek i pozwolił na utartę tylko jeszcze jednej bramki.Po raz kolejny prym wśród triumfatorów wiódł Szymański,tym razem starał mu się dorównać Kościółek a w Wullkanie walczył,biegał dyszał nie powtrzalny znany i lubiany w kraju i z zagranicą Rokosz.