27 PAź 2017

Kapitalna kolejka-podsumowanie 9 kolejki !

W czwartek 26 pażdziernika została rozegrana 9 kolejka,i jak na razie to ona zostaję kolejką sezonu.Wszystko współgrało się kapitalnie począwszy od znakomitej piłkarskiej pogody,emocjinujących meczach i bardzo sportowej atmosfery w toczących się spotkaniach.Nie lada niespodzankę sprawił Wulkan gromiąc Presado,lider Tęcza pewnie pokonał Super Partię a w hicie kolejki bezapelacyjny triumf Fc Rzeszów.Zapraszamy na podsumowanie.

PER LA VITA-EMERYCI 5-3

Holko x 3,Rataj x 2--Frączek,Opaliński,Stręczek

GRACZ MECZU:MICHAŁ HOLKO,wyróżnieni:Damian Opaliński,Damian Rataj

Michał Holko tak się nazywa ten piłkarz który w tymże pojedynku był the best.Michał pozostawiony na ławce rezerwowej w 9 minucie widząc że wynik brzmi 0-0 stwierdził że jednak musi wejść strzeli dwie i zejdzie,ponieważ w dniu wczorajszym były bardzo udane otrzęsiny,po których odczuwa skutki.Jak powiedział tak się stało,po niespełna 120 sekundach "ukuł " po raz pierwszy.W drugiej połowie w przeciągu 4 minut dołożył dwa trafienia i mógł zejść z powrotem na ławkę z wykonanym ponad stan zadaniem.Po zejściu Holki Emeryci szybko trafiają "kontaktowo".Gdy Rataj w 24 minucie podwyższył na 4-1 wydawało się że już po meczu.Jednak nic takiego się stało i Emercyci zaczęli wreszcie strzelać kolejne bramki.Ostatecznie Rataj trafia po raz drugi i mecz kończy się wygraną Per La Vity,która tą wygraną pokazała że jeżeli są "chłopaki" z Biłgoraja są mocną drużyną.

MŁODE ORŁY-FC RAKI 6-1

Wilk x 3,Kalamarz,Rybiński,Serafin--Krasoń

GRACZ MECZU:KAROL WILK,wyróżnieni:Kamil Serafin,Dariusz Kasperkiewicz

Obydwa zespoły całe spotkanie rozegrały bez zmian,chodz jeszcze 2 minuty przed pierwszym gwizdkiem mieli tylko 5 zawodników.W tym meczu po profesorsku zagrał Karol Wilk,który tym razem skoncentrował się tylko na grze i efekty same przyszły.Raki do pauzy radziły sobie poprawnie przegrywały tylko 1-2.W drugiej odsłonie widoczny był brak sił już ewidentnie i młody zespół Młodych Orłów wykorzystał to strzelając kolejne 4 bramki.

KORMED-FC RZESZÓW 1-4

Korzeniowski--M.Zabłocki,Buć,Grędysa,Łodej

GRACZ MECZU:KONRAD BUĆ,wyróżnieni:Michał Korzeniowski,Dawid Ptaszek

Hit kolejki był transmitowany live na fan pagu(można oglądnąć retransmisję-www.facebook.com/ExtraligaTyczyn).Minuty które jak się okazało roztrzygnęły wynik tego hitu to 6-12.Najpierw Korzeniowski trafił dla Kormedu i jak się okazało było to jedyny trafienie dla tej drużyny.Dwie minuty póżniej juz Fc prowadziło 2-1.W 12 minucie Grędysa pokonuje po raz trzeci Pietrasiewicza.W 19 minucie Krzysztof Łodej podwyższa prowadzenie.Mecz walki i bardzo mądrych "szachów",na pewno nie zawiódł kibiców na orliku i przed ekranami.W obu drużynach ciężko wybrać najlepszych zawodników,bo stworzyły zespołowe drużyny.Fc Rzeszów po raz kolejny pokazuje że są mocni,a Kormed no cóż ....mistrzem jesieni zapewne nie będzie a czy pojedzie w 2018 r jako mistrz na MISTRZOSTWA POLSKI DO GRUDZIADZA(TAK WŁAŚNIE JUŻ WIEMY ŻE W TYM MIEŚCIE SIĘ ODBĘDĄ FINAŁY MISTRZÓW I ZDOBYCÓW PUCHARU LIGI)?

IDEO.PL-GUMI ELITE SPORT 4-9

Chrobak,Strutyński,Stec,Kołodziej--Nowak x 5,Góra x 3,Gajdek

GRACZ MECZU:ADRIAN NOWAK,wyróżnieni:Bartosz Góra,Tomasz Chrobak

Na specjalne życzenie menadzerów Marka Wieleby i Łukasza Ramzesa,którzy byli nie obecni chcieliśmy transmitować ten mecz ale z powodu problemów technicznych zdołaliśmy tylko dać live 13 minut(na naszym fan pagu).Do tej pory to Ideo.pl było na prowadzeniu 2-1 i zapewne to Marek miał lepszy humor.Drugie 15 minut to show "Fryty",który już 30 sekund po wznowieniu gry wyrównuje a kolejne trafienia Nowaka w sumie aż 5 deklasują rywala.Do pomocy miał zawodnika IV-ligowej Głogovi-Bartka Górę,tak więc duet III-IV ligi roznióśł słabnące kondycyjnie Ideo.pl.W 30 minucie padają jednak dwie kolejne bramki dla "niebieskich" i ostatecznie wynik już nie wygląda jak pogrom.

PRESADO POLIGRAFIA-WULKAN 1-8

Lach--Haligowski x 2, Nogaj x 2, Kozak x 2,Kierys,samobójcza (Kulupa)

GRACZ MECZU:MARCELI HALIGOWSKI,wyróżnieni:Szymon Kozak,Tomasz Nogaj

Szok tak można podsumować ten pogrom Presado,nikt z typerów nie stawiał na wygraną Wulkanu a tym bardziej na takie lanie.Poligrafia na dobrą sprawę w tym meczu nie istniała.Trio Wulkanu Haligowski-Kozak-Nogaj robiło sobie co chciała na placu gry.O ile do przerwy mecz był w miarę wyrównany (1-0 dla Wulkanu) to po przerwie było to co piszemy.Zwyżka formy Wulkanu była już widoczna w sobotnim meczu z liderem Tęczą a teraz odpaliła aż się boimy czy się team Państwa Strzępów nie wystrzalał się aż za bardzo?Presado kolejny mecz przegrywa wysoko i chodz początek mieli udany teraz spadaja coraz niżej w extraligowej tabeli może spadek im nie grozi ale któż wie bo 11 punktów zapewne 11 miejsca nie da.Wulkan opuszcza ostatnie miejsce w tabeli i jeżeli wygra w czwartek w meczu o "6 punktów" z Per La Vitą przybliży się do utrzymania co jeszcze tydzień temu było tylko marzeniem.

SUPER PARTIA-TĘCZA WYSOCK 1-6

Bojda--Madeja x 3,Żyła x 2,Wojtowicz

GRACZ MECZU:BARTOSZ MADEJA,wyróżnieni:Kamil Żyła,Michał Bojda

Lider niby wygrał kolejny mecz ale drużyna z Rudnej Wielkiej na pewno nie położyła się przed przeciwnikiem.Po walkowerze w sobotę tym razem Super Partia zjawiła się z kilkoma zmianami w tym trenerem Klęskiem.Ponownie na "ławie" Tęczy zaczął "Lolo"i trzeba było czekać na jego wejście aby zaczęły padać bramki.Madeja zaczął strzelanie,trafił na 4-1 i ustalił końcowy wynik spotkania.

POLONIA-DBR FILISTYNI 4-2

Kuter x 3,Haber--Piątek,Szmela

GRACZ MECZU:JAROSŁAW KUTER,wyróżnieni:Arkadiusz Filip,Jan Hulbój

Mecz cały znajduje się na yotube na kanale Extraliga Tyczyn.Gdy zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Kuter trafił na 3-0 wszystko wskazywało że będzie to bardzo łatwy i spokojny mecz dla  Poloni.Nic jednak mylnego to drużyna Do Boju Radosław po kolejnych 5 minutach doszła rywala na 3-2 i mieli kolejne szanse na wyrównanie.Nie majacy nic do stracenia Filistyni ruszyli do przodu większą ilością zawodników,nic jednak nie zdało się z tego i wyrównanie nie padło.W ostatniej akcji meczu gracz meczu Jarek Kuter ustrzelił haytcika i ustalił ostateczny wynik tego spotkania.