28 MAR 2018

Ruszyliśmy ...Pv System pierwszym liderem 1 ligi !

W wtorkowy wieczór 27 marca 2018 r na boguchwalski orlik wybiegło 10 zespołów aby zainaugurować rozgrywki 1 ligi Wiosna 2018.

Pierwszym liderem został zespół Jacka Głuszka Pv-System Fotowaltaika,który rozgromił młody zespół Real Rzeszów,formą strzelecką błysnął Sebastian Stopa strzelec 5 bramek.W meczu dnia Zakład Metalurgiczny zremisował z Jedlicką Manafakturą Mebli.

Wyróżnieni zawodnicy: Mariusz Ciuba-Drabinianka,Bartłomiej Obara-Beerlovers

Oba zespoły debiutowały w naszych rozgrywkach tak więc prawie cały mecz był rozgrywany na "zapoznanie się z rozgrywkami"chodż sytuacji strzeleckich nie brakowało to bardzo dobrze w bramce spisywali się bramkarze.W 31 minucie jak się okazało padła jedyna bramkę i na wagę 3 punktów a zdobył ją Bartłomiej Obara.W po meczowych wywiadach obaj przedstawieciele drużyn przyznali że brakowało im czasu na rozgrzewkę,chodż mecz zaczął się 20 minut póżniej(przepraszamy za lekkie zamieszanie przed 18-stą).

JEDLICKA MANAFAKTURA MEBLI--ZAKŁAD METALURGICZNY 1-1

bramki: Kawalec(samobójcza)--Sowa

kartki: Świst (żółta)

Skala meczu 1-10 (7)

GRACZ MECZU: JAKUB SOWA -Zakład Metalurgiczny

Wyróżnieni zawodnicy: Tomasz Kowalik-JMD,Łukasz Latusek-ZM

Na papierze to miał być mecz dnia i nie zawiódł,przez 40 minut trwała zażarta walka z obydwóch stron.Miło było popatrzeć na zagrania strzały zawodników oraz parady bramkarzy..W 13 minucie "Latiego" pokonał kolega z drużyny Kawalec i wynikiem 1-0 zakończyło się pierwsze 20 minut.W drugiej odsłonie ZM bardzie zaatakował czego efektem było wyrównanie najlepszego na boiksu Sowy.Do po meczowego wywiadu nikt nie podszedł,tak więc Panowie my to robimy dla was ale nic na siłę.

SZAROTKA--POZIOGRANDE 5-4

bramki:Bujak x 3,Dec, Wysocki--Ludwik,Bielecki,Ł.Kłeczek,Guzik

kartki: Dec, Guzik (żółta)

Skala meczu 1-10 (8)

GRACZ MECZU: PATRYK BUJAK -Szarotka

Wyróżnieni zawodnicy: Damian Bielecki-Poziogrande,Marceli Haligowski-Szarotka

Na pewno był to mecz który w ostatnich 5 minutach zmienił obraz i zwyciężce meczu.Team Kłeczków Poziogrande rozegrało bardzo dobre pierwsze 20 minut gdzie prowadzili 3-1 chodz nie wykorzystali rzutu karnego.Gdy w 23 minucie Guzik po "kapitalnym rozegraniu rzutu wolnego przez Moskala(na kontrę dla rywali)"po którym padła bramka na 4-1 wydawało się że jest po meczu i tylko kwestia ile bramek strzeli jeszcze Poziogrande.Nic jednak mylnego bo za chwile odpalił swoje turbo Bujak,który z obrony poszedł do ataku i po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali.W 34 minucie po raz drugi na "wapno" (drugi faul bramkarza Brzyskiego) wskazał sędzia Szydełko,lecz tym razem Guzik nie dał kolejnej bramki dla Poziogrande (nad poprzeczką strzał).I nadeszła od razu kara  w 5 minut Szarotka strzela 3 bramki i wygrywa "przegrany mecz".W po meczowych wywiadach lepszą minę oczywiscie miała Adam Milewski,ale Michał Kłeczek z klasą podszedł do porażki.

THE BUCHY--CARLSON WAGNOLIT TRAVEL 2-1

bramki:Matracki,Kwaśniczko--Siciarz

Skala meczu 1-10 (6)

GRACZ MECZU: PATRYK KWAŚNICZKO-The Buchy

Wyróżnieni zawodnicy: Marcin Siciarz-Carlson,Konrad Matracki-The Buchy

Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek,oba zespoły postawiły bardziej na obronę.W 27 minucie Marcin Siciarz przypomnaił swoje bardzo dobre lata w Extralidze i otworzył wynik bramkowy.Dwie minuty 32 i 33 okazały się tymi które ustaliły ostateczny wynik tego ciekawego pojedynku.A  że obie bramki zdobyły The Buchy to Domik Lipiec w po meczowej wypowqiedzi nie szczędził dobrych słów dla drużyny.Żaden przedstawieciel z Carlsonu nie zjawił się przed kamerą bo kapitan Czarnota udał się na poszukiwanie wybitej futbolówki w 26 minucie,,(Panowie jest punkt regulaminu że wybitą piłkę przynosi zawodnik z drużyny która ją wybiła za obszar orlika natychmiast po jej wybiciu,to tak na przyszłosć dla NOWYCH drużyn jeszcze raz przypominamy.

REAL RZESZÓW--PV SYSTEM FOTOWOLTANIKA 0-9

bramki: Stopa x 5, Głuszek x 2,Nowak, Gulak

GRACZ MECZU:SEBASTIAN STOPA-Pv System

Wyróżnieni zawodnicy: Jacek Głuszek,Tomasz Gulak -obaj Pv System

Pięc minut między 27-32 minutą wstrząsneły młodą drużyną Realu to wtedy co minutę stracili pięc bramek .Do 7 minuty tak samo jak po 32 czyste konta drużyny której mecz na żywo transmitowała bardzo sympatyczna Pani kamerzystka.Formą strzelecką błysnał w meczu Sebastian Stopa ,który z 5 trafieniami po 1 kolejce jest najlepszym strzelcem.Kroku próbował mu dotrzymywać i udanie alfa i omega drużyny Jacek Głuszek.Jesteśmy bardzo ciekawi jak wypadną oba zespoły w 2 kolejce bo wg.nas wynik nie odzwierciedlał takiej przewagi.Po meczu kapitan Realu Sławek Lasota przyzał że zle rozegrali to spotkanie (czekali z zmianami aż całą połowę -może nie wiedzieli że są lotne zmiany?).Natomiast Jacek Głuszak: -Pierwszy mecz,był stres przed meczem,ale od poczatku kontrolowaliśmy przebieg meczu.Dziękuje za duże zaangażowanie drużyny,ale to dopiero pierwszy mecz i nie wpadamy w huraoptymizm,bo z meczu na mecz bedzie zapewne cieżej.

PAUZOWAŁ : BLOK EKIPA