16 WRZ 2018

Inauguracja Extraligi na 67 !

Było widać że zawodnicy są "głodni" gry po wakacyjnej labie,a szczególności strzelania bramek.W 1 kolejce Extraligi padło aż 67 bramek co daje aż 13 bramek na mecz.Zapraszamy na nasz fan page www.facebook.com/ExtraligaRzeszow gdzie znajdują się po meczowe wywiady,galeria oraz na więcej informacji.

Pierwszym liderem Extraliga Rzeszów 2018/19 jest Kormed a jej snajper Miłosz Linek z 8 trafieniami otwiera listę najlpepszych strzelców.

Zapraszamy do podsumowanie tekstowego rozegranych meczów.

DBR FILISTINI--TĘCZA 6-9

bramki:Furman x 3,Szmela x 2,Piątek--Latuszek x 3,Madeja x 2,Jurek,Świst,Nycz,Szuberla (samobójcza)

kartki:Szuberla (żółta),Rzeszutek (czerwona)

GRACZ MECZU:BARTOSZ MADEJA,wyróżnieni:Aleks Furman,Lesław Latuszek

17 minuta to jest ten moment kiedy się okazało że jednak niespodzianki nie będzie i broniąca tytułu mistrzowskiego Tęcza nie zanotuje falstartu w nowym sezonie.Przy wyniku 3-1 dla DBR piłkę zmierzającą do pustej bramki Filistin rękoma wybija Rzeszutek a że nie był bramkarzem sędzia musiał wskazać na "wapno" i pokazać "czerwień"(10 minut kary w osłabieniu drużyny).Rzutu karnego jednak nie wykorzystuje Madeja(filmik na fan pagu).Jednak po "karze" w 28 minucie, gdy stan liczbowy zawodników był równy wynik brzmiał 7-3 dla Tęczy.W ostatnich czterech minutach jeszcze zryw DBR,którzy którzy strzelają trzy bramki i ostateczny wynik robi się już bardziej korzystny dla nich.Tęcza grała bez bramkarza Puzia(bronił kontzujowany menago Wojtowicz)a mieli do tego tylko 1 rezerwowego mimo wszystko jednak kierownik Pańczak po meczu z uśmiechem na twarzy pojechał do pracy.Warto też odnotować że piłka w trakcie meczu ani raz nie opuściła rejony orlika,tak więc najwidoczniej można grać "niższy poziom lotu futbolówki" i po ziemi konstruować akcje.

KORMED--EMERYCI 12-3

bramki:Linek x 8,Polucha x 3,Antosz--Urban x 2,Opaliński

kartki:brak

GRACZ MECZU:MIŁOSZ LINEK,wyróżnieni:Damian Polucha,Grzegorz Urban

Szóstka Kormedu pewnie wypunktowała rywali,liczniejsza liczba zawodników Emerytów o dziwo wcześniej straciła siły do biegania,co przyznał w po meczowym wywiadzie bramkarz Surowiec.Miłosz Linek (info na fan pagu) w debicie w Kormedzie strzela aż 8 bramek.

IDEO.PL--BLOK EKIPA 4-11

bramki:Rokita x 2,Koszyk,Stec--Skuba x 5,Piątek x 2,Klimowicz,Hałdys,Paluch,Piestrzak (samobójcza)

kartki:brak

GRACZ MECZU:KAROL SKUBA,wyróżnieni:Maciej Rokita,Jakub Sowa

Można rzecz że Blok Ekipa to trójca(Blok Ekipa,Zakład Metalurgiczny,Pressado) bo tak właśnie będzie wyglądała kadra zawodników tych 3 drużyn połączonych na ten sezon.Od pierwszych minut Blok zaatakował pierwszą piątką (druga wchodziła co 5 minut) i po 5 minutach było już 0-3.Druga połowa już toczona w mniejszym tempie czego efektem było rozlużnienie obronych szeregów gości co wykorzystało Ideo strzelając w końcówce 2 bramki.

OBICHMENI--JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI 8-5

bramki:Marszał x 3,Płonka x 3,Macioszek,Pilecki--Jarząb x 2,Bek,Gorzenik,Kazimierczuk

kartki:Gorzenik (żółta)

GRACZ MECZU:ŁUKASZ MARSZAŁ,wyróżnieni:Paweł Jarząb,Grzegorz Płonka

Mecz dwóch beniaminków rozpoczał się od badania sił,ale od 6 minuty dominowali Obichmeni,którzy koncertowo zagrali aplikujac rywalom w 14 minut 5 bramek.Gdy zaraz po rozpoczęciu drugich 20 minut Marszał podwyższył na 6-0 zapowiadało się na tęgie lanie JMM.Jednak że Jedlicka ma nie tylko wierne fanki ale także ambicje "spieli pośladki" i zaczęli trafiać do bramki rywali w czym im pomógł bramkarz gospodarzy.I tak na 4 minuty przed końcem meczu zrobiło się 6-5 !,ostatecznie to Obichmeni w ostatnich dwóch minutach dokładają kolejne 2 bramki i chyba jednak zasłużenie zdobywają 3 punkty.Po meczu na życzenie kapitana JMM została odbyta weryfikacja zawodników rywali,która wykazała że żadne przepisy nie zostały przekroczone.Najciekawszy mecz 1 kolejki Extraligi Rzeszów 2018/19

FC RAKI--PER LA VITA 8-2

bramki:Purcha x 3,Takuski x 3,Wolski x 2--Ambroszkiewicz x 2

kartki:brak

GRACZ MECZU:MARCIN PURCHA,wyróżnieni:Kamil Takuski,Michał Ambroszkiewicz

Obie ekipy przybyły na mecz w ograniczonych składach personalnych Raki jednego na zmianę a Per La Vita bez zmian,tak więc to było kwestią czasu kiedy braknie sił zawodnikom i tego byliśmy świadkami w drugiej odsłonie gdzie padło aż 8 bramek kiedy to drużyny nie miały sił na powrót na obronę a że prym w tym wiodły zdecydowanie raki to oni 6 -krotnie pokonali bramkarza gości.Prym w "kontrach" wiódł szczególnie PURCHEŃKO,który na 6 akcji 3 razy wykończył celnie akcje, a 2 razy asystował przy bramkach.

SZÓSTKA KOLEJKI NA STRONIE INTERNETOWEJ.

KOLEJNA 2 KOLEJKA EXTRALIGI RZESZÓW już 20 września od godz,17.50 na orliku w Czarnej.