28 MAR 2019

Emeryci o krok od niespodzianki !-relacja z meczowego dnia 27.03.2019.

W środowy wieczór 27 marca 2019 na orliku w Boguchwale została rozegrana 2 wiosenna kolejka a zarazem 11 Extraligi i 1 ligi Extraligi.W najciekawszym meczu dnia Emeryci remisują  z predentem do tytułu mistrzowskiego z drużyną Kormed.W innych meczach Extraligowych lider Tęcza wygrywa z Druk Pingwinek a Jedlicka Manufakaktura Mebli gromi Dbr Filistini.W niższej klasie rozgrywkowej Extraligi Rzeszów zmieniona Szarotka wygrywa z CWT a rezerwy Kormedu w największym iloścowym bramek meczu dnia pokonuje SC Drabiniankę.

Zapraszamy na relację tekstową oraz na nasz fan page www.facebook.com/ExtraligaRzeszow gdzie znajdziecie państwo po meczowe wywiady oraz galerie zdjeć.

Przypominamy że w dniu 31.03.2019 mija termin zapłaty całego wpisowego,tak więc zespoły które tego nie uczyniły prosimy o nadrobienie zaległości.

KAMIL KAWA,PRZEMYSŁAW NYCZ

Nie minęło nawet 150 sekund a popularny "LOLO"-Bartosz Madeja wyprowadza lidera tabeli Extraligowych rozgrywek Tęczę na prowadzenie.Kolejne minuty pierwszej połowowie przebiegają o dziwo w wyrównanym stylu.Gdzy już wszyscy spogladąli na zegarki aby zejść na "pauzę" mały zwrostem ale duży duchem Kamil Kawa podwyższa prowadzenie,strzelając bramkę do szatni.Druga część spotkania jest dużo ciekawsza a szczególności ostatnie 8 minut spotkankia.W 23 minucie Kawa i już 3-0 i zapowiada się kolejny raz że Druk Pingwniek na starcie wiosennych rozgrywek dozna kolejnej wysokiej porażki tym razem od lidera.Jednak trzy minuty póżniej swój show zaczyna gracz meczu Krzysztof Głowacz zdobywając pierwszą bramkę w meczu dla Pingwinka tym samym pierwszzą w wiosennych rozgrywkach.Jednak Nycz 90 sekund póżniej pokonuje broniącego w bramce 4-ligowego sędziego Igora Samołyka i jest już 4-1.Cztery minuty pożniej ponownie Kawa i 5-1.Ostatnie sześć minut meczu to  przewaga Druku,która przekształca się w dwie strzelone bramki,a przez ostatnie 5 minut mieli okazje trafić po raz kolejny aby złapać "kontakt" ale dobrze  w bramce dobrze spisał się zastępujący Pawła Puzio-"Tojka"Rafał Jurek.

JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI--DBR FILISTINI 7-1

bramki:

Gorzenik x 2,Jarząb ,Belczyk, Kazimierczuk,Staniek,Jaworski (samobójcza)--Jaworski

MATEUSZ GORZENIK

Wyróżnieni:

Konrad Kazimierczuk,Jakub Jaworski

Inauguracja wiosny przez JMM na siedem ! O ile do przerwy osłabiony zespół DBR jakoś się trzymał po przegrywał tylko 3-1 to po zmianie połów drużyna Gorzenika który sam  wiódł prym w zespole pewnie punktowała rywala.Na godne odnotowania zasługuje wyczyn Jaworskiego który najpierw pokonał Kowalika a w 39 minucie sam pokonał swojego bramkarza.JMM pokazała że walka o tytuł mistrzowski będzie ciekawa,natomiast DBR doznaje drugiej wysokiej porażki na wiosnę jednak jak przyznał w po meczowym wywiadzie Hubert Smalec już za tydzień grają z Ideo.pl a więc gdzie jak nie w tym meczu można dopisać kolejne punkty do Extraligowej tabeli.

KORMED--EMERYCI 2-2

bramki:

Polucha x 2--Kielar,Stręczek

ŁUKASZ POKRYWKA

Wyróżnieni:

Tomasz Stręczek,Damian Polucha

Kapitalne widowisko na koniec środowych zmagań zaprezentowały nam obydwa zespoły,Końcowy wynik nie był znany do ostatniej sekundy meczu.Pierwsze 20 minut to dominacja teamu Kamila Kazimierowicza,którt tym razem stanął między słupkami zastępujacego chorego Surowca.O dziwo "Kaziu" w kilku sytuacjach pokazał ze bramka nie jest mu obca,Kormed w 1 połowie nie oddał nawet celnego strzału.W 17 minucie swój zabójczy kunszt pokazał "KILLER" który pokonał Pokrywkę.W 30 miniucie na boguchwalskim orliku zapachniało sensacją,bo na 0-2 trafił Stręczek pieczętując bardzo dobre 30 minut gry Emerytów.Po tej bramce "Pokryw" krzyknął do swoich kolegów z drużyny-"Panowie kur..wa grajcie coś bo jak przegramy to "Korzeń" nas za..bie (czytaj Michał Korzeniowski-sponsor manager Kormedu).Chyba te słowa zadziałały bo w kolejnych 5 minutach Kormed nie schodził z połowy rywala a zarazem strzelająć dwie bramki autorstwa Poluchy i był remis 2-2.Ostatnie pięc minut emocji co nie miara którymi można by było obdzielić cała środową kolejkę.Szala zwycięstwa mogła przejść raz w tą z stronę a za 10 sekund na drugą stronę- Emeryci mieli większe "setki" ale kapitalnie bronił Pokrywka ,w 38 minucie "meczowego" karnegi nie wykorzystał Starzewski (video na fan page).Ostatecznie remis a co to oznaczało,to że Emeryci na wiosnę są mocni a Kormed trochę oddalił się od "majstra" ale w dalszym ciągu wszystko w ich nogach i głowach.Jak wygrają wszystko do końca zostaną mistrzami Extraliga Rzeszów 2019 ale czy im na to Tęcza i Jedlicka Manufaktura Mebli pozwoli ?

Dawid Polucha,Rafał Kopacki

Do przerwy 0-7 ,rezerwy Kormedu pogrązali rywala.Trio Łęski-Polucha-Cisek w szeregach obronnych rywala zrobili dużo zamieszania zamieniajac na bramki dla drużyny kapitana Dawida Dysia."Łysy" z powodu kontuzji dyrygował zespołem z linni bramkowej.Drugie 20 minut to już inny mecz zakończoen wynikiem 4-4.Po meczu kapitan Drabinianki Starolski stwierdził że o dziwo 30-latki w jego zespole wyszli przestraszeni na mecz ,dopiero męska rozowa w przerwie dała skutki.

Carlson Wagonlit Travel--SZAROTKA 3-5

bramki:

Salimshoev x 2,Cichoń--Nogaj x 2,Bednarczyk,Rokosz,Kiełbasa(samobójcza)

RYSZARD ROKOSZ

Wyróżnieni:

Komron Salimshoev,Tomasz Nogaj

Bardzo ciekawy mecz z lekką przewagą Szarotki w której to cały zespół zagrał na wyrównanym poziomie,w przeciwieństwie do rywala gdzie były indywidulności.Po 5 minutach to CWT prowadził 2-1 ale na przerwę to Szarotak schodziła z prowadzeniem 2-4.Po zmianie stron nie byliśmuy już świadkami dużej liczby bramek po padło tylko dwie ale ciekawostą jest że strzelali tylko zawodnicy gospodarzy.Trzeba przyznać że wygrana Szarotki to zasługa w dużej mierze w wyrównanej aż 10 osobowej kadrze.Na pochwałę zasługuje ich defesnor Ryszard Rokosz."Roko" trzymał tyłu a od czasu do czasu wybierał się w pole karne rywali i raz pokonał nawt broniacego rodem z Fracji bramkarza Kristofera Bandure.