11 KWI 2019

Jedlicka Manufaktura oraz PV System wygrywają bez walki !-relacja z meczowego dnia 10.04.2019

Drużyny Kormedu oraz ich rezerwy oddały swoje mecze walkowerem,powodem ich absencji był trening  "trawiastej" drużyny z Lubaczowa.Z trzech ważnych punktów bo wyprzedzili swoich rywali w tabeli "cieszą się" Jedlicka Manufaktura Mebli oraz PV System.Fotel lidera w Extralidze Rzeszów nadal dla Tęczy która pokonała Emerytów.Natomiast w 1 lidze Szarotka gromi SC Drabiniankę.

Relacja tekstowa z rozegranych meczów w dniu 10.04.2019

EXTRALIGA RZESZÓW

JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI-KORMED 5-0 VO

Kormed nie przybywa na mecz i oddaje mecz walkowerem.Zgodnie z regulaminem zostaje ukarany odjęciem 1 punktu w tabeli oraz karą finansową.Drużyna JMM rozegrała sparing z PV System Fotowoltaika który zakończył się ich zwycięstwem 4-2.

Paweł Puzio,Sebastian Starzewski,Filip Peliszko

Od pierwszej minuty spotkania to lider pod wodzą Rafała Pańczaka zdominował rywala.Jednak przewaga Tęczy nie dała efektów bramkowych bo defensywa Emerytów nie popełniała rażących błędów.W 12 minucie jednak "TOJKA"-Rafał Jurek niespodziewanym strzałem z ostrego kąta pokonuje Surowca.Cztery minuty póżniej "SOBOL" -Sebastian Starzewski kapitalnie wykonuje rzut wolny i na tablicy świetlnej znów mamy remis.Do przerwy wynik nie ulega już zmianie.Druga połowa to początkowo wyrównana,Emeryci się bardziej odkryli mając kilka grożnych kontr ale w tym dniu miał słabo ustawiony "celownik"-"KIler"-Tomasz Kielar który zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje.W 27 minucie "błysnął"Kamil Kawa finalizujac drużynową akcję i ponownie Tęcza wyszła na prowadzenie.Emerytów trzy minuty póżniej dobił najlepszy na placu gry "LOLO"-Bartosz Madeja.Ostatnie minuty meczu upływały pod kontrolą doświadczonej Tęczy,która dzięki kolejnemu zwycięstwie pokazała że ich cel jest obrona tytułu mistrzowskiego.

1 LIGA EXTRALIGA

PV SYSTEM-KORMED II 5-0 VO

Kormed II nie przybywa na mecz i odaje mecz walkowerem.Miał być hit bo się mierzyły dwa zespoły które miały szanse na wygranie 1 ligi a okazał się kit bo drużyna gości musiała udać się na trening w Lubaczowie gdzie stery objął nowy trener.PV System rozegrał sparing z extraligowym JMM który nieznacznie przegrał 2-5 ale na 10 minut do końca prowadzili 2-1.

-Woleliśmy na murawie pokaząć wyższość w tym ważnym meczu,ale cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Choć te trzy punkty są takie same jak na boisku jednak smakują mniej-powiedział Jacek Głuszek-kapitan PV SYSTEM.

SC DRABINIANKA-SZAROTKA 2-12

bramki:

Balawender,Kopacki--Nogaj x 4,Bednarczyk x 3,Wójcik x 3,Rokosz,Boszkowicz

SŁAWOMIR WÓJCIK

Wyróżnieni:

Tomasz Nogaj,Grzegorz Sobina

Szarotka konsekwetnie po 6-1 w połowach gromi rywala.Szarotka grała tylko w szóstkę,natomiast rywal miał 3 zmiany jednak tym razem "ławka" nic nie pomogła.W drugiej połowie Szarotka grała bardziej na "zrobienie karnego" którego chciał wykonywać kontuzjowany Daniel Moskal,tym samym kilka razy Nogaj zamiast zdobywać kolejne bramki "szukał faulu"-chcąc dogodzić swojemu managerowi (hehe).W Szarotce każdy zawodnik z pola pokonał słabo broniacego Ciubę.Po meczu zawodnicy Drabinianki mieli nie tęgie miny i schodząc  do szatni można było usłyszeć że wstyd i szkoda się w następnym sezonie kompromitować.Mamy nadzieje że jak emocje opadną to zmienią zdanie bo szkoda aby zabrakło w kolejnych sezonach tej sympatycznej i jednej z najliczniejszej ekipy.

KS BEERLOVERS--LAMBADA CF 5-4

bramki:

Chrapek x 2,Pacuła x 2,Majer--Samołyk x 3,Możdzeń M

HUBERT CHRAPEK

Wyróżnieni:

Jakub Samołyk,Damian Pacuła

Bardzo ciekawy i wyrównany mecz stoczyły oba zespoły,końcowy wynik nie był znany do ostatniej sekundy meczu.Od pierwszej sekundy meczu drużyny rzuciły się na siebie jak "wygłodniałe wilki".Efektem tego było 6 bramek w 13 minucie i prowadzenie "kochajacych piwo"4-2.Na kolejną bramkę musieliśmy czekać już kolejne 13 minut kiedy to na 4-3 strzelił Możdzeń Mateusz.Kilka sekund póżniej drugie "żółtko" łapie Mik i wydaje się że Lambada już nie ma szans na żadne punkty,jednak drużyna Bartłomieja Płonki to bardzo ambitni gracze  rodem z rzeszowskiej dzielnica Słocina i po mimo osłabienia dzielnie walczyła do ostatniej sekundy meczu.W 31 minucie na 4-2 strzela Majer i choć Lambada ma kilka okazji na kolejne bramki to dopiero na 30 sekund przed końcem meczu strzela swoją czwartą bramkę i na wyrównanie brakuje już czasu.Warto odnotować że w dużej mierze do wygranej przysłużył się w końcówce meczu bramkarz Beerlovers Robert Bielecki który nie tylko straszył swoimi umiejętnościami bramkarskimi ale również swoją posturą a szczególności swoim potężnym i głośnym głosem (sic).