19 KWI 2019

Wycofanie Kormedów sprawiło ciekawą rywalizację-podsumowanie meczów z dnia 17.04.2019

Niestety menadżer Kormed-u oraz Kormed II -Michał Korzeniowski z powodu osobostych musiał wycofać swoje drużyny z wiosennych rozgrywek extraligowych.W związku z tym nasze rozgrywki doznały "werwy" bo po aż 3 zespoły z obydwóch lig są w grze o "pudło".

EXTRALIGA:

DRUK PINGWINEK-JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI 6-4

bramki:

Głowacz x 2,Wiśniewski x 2,Decowski-Niemiec,Krakowiecki--Belczyk x 2, Kaziemierczuk,Pernal

GRACZ MECZU:

KRZYSZTOF GŁOWACZ

Wyróżnieni:

Przemysław Belczyk.Maciej Decowski-Niemiec

Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóżnieniem a pierwsze 4 minuty goście grali jednego mniej zawodnika oraz cały mecz bez nominalnego bramkarza.Nie minęło nawet 30 sekund po uzupełnieniu składów a padła pierwsza bramka dla w-ce lidera extraligowej tabeli Jedlickiej Manufaktury Mebli.Mecz był toczony w żywiołowym tempie czego na pewno nie chcieli osłabieni goście.Do pauzy jednak dopóki mieli siły dopóty prowadzili.Zaraz po przerwie znak do mocniejszych ataków DRUKU dał jeden z założycielów drużyny popalurny "DECU"-Maciej Decowski-Niemiec,który wyrównał stan meczu.Po kolejnych 10 minutach to gospodarze już prowadzili dwoma bramkami i coraz bliżej była niespodzianka.W 38 minucie próbuje kontakt łapać JMM za sprawą bramki Belczyka i na tablicy świetlnej mamy 5-4.Gości jednak w ostatniej akcji dobija najlepszy na placu boju Głowacz,tym samym po raz pierwszy na wiosnę wygrywa Druk,a JMM niespodziewanie przegrywa mecz tym samym oddalajac się od fotelu mistrzowskiego.

Sebastian Stopa,Marcin Balawender

Mecz przyjażni zakończony wysokim wynikiem dla PV System,ale wcale ostateczny wynik nie odzwierciedlał to jakie emocje były w trakcie całego meczu.Początek był tak jak przewidywaliśmy bo już w 2 minucie Stopa wyprowadza gości na prowadzenie.Jednak sześć minut póżniej Sebastianowi się pomyliły bramki i skierował futbolówkę do swojej bramki i był remis.Do przerwy 2-4 aczkowiek Drabinianka mogła nawet remisować.Druga odsłona także niezła w wykonaniu drużyny Starosolskiego chodz bramki już nie strzeli a stracili kolejne cztery,w tym dwie w ostatnich minutach.Kapitalne zawodhy zagrał powracajacy do gry Tomasz Jandziś który aż 5 krotnie pokonał bramkarza rywali.Ciekawostą jest że na przeciw siebie w "klatach" broniła rodzina Legierskich -tato Marcin w PV i syn Jakub w Drabiniance.

HEIRO 2--LAMBADA 5-1

bramki:

Marszał x 3,Czerkowicz,Krawczyk--Samołyk

SEBASTIAN STARZEWSKI

Wyróżnieni:

Denis Marszał,Bertram Możdzeń

Lider nie zwalnia tempa i jest coraz bliżej wygrania 1-extraligowej tabeli.16-letni Marszał w 4 minucie daje im prowadzenie w meczu,kolejne bramki padają w osotatnich 2 minutach 1 połowy i mamy 3-0 po 20 minutach.Druga połowa to wyrównany mecz,bo Heiro nie atakowało już tak natarczywie a Lambada szukała szans na bramki.Padały dopiero w ostatnich 4 minutach meczu ostatecznie mecz kończy się wynikiem 5-1.Na pochwałę zasługuje najmłodszy na placu boju Denis Marszał,bramkarz Łukasz Latusek który powrócił po kilku meczach przerwy do gry oraz debiutant Wożniak.

KS BEERLOVERS--CWT 1-7

bramki:

Obara--Salimshoev x 3,Płodzień x 2,Cichoń,Krajciewicz

KRZYSZTOF BANDURA

Wyróżnieni:

Komron Salimshoev,Bartłomiej Obara

Po 5 minutach kazachtański snajpero Salimshoev dwukrotnie pokonuje Bieleckiego i mamy niespodziewane prowadzenie gości,którzy na wiosnę doznawali wysokich pogromów.Kolejne minuty 1 połowy to w dalszym ciągu gra pod skrzypce CWT i prowadzą 3-1.Druga odsłona to jeszcze większa dominacja gości,a każda grożna sytuacja Beerloversu kapitalną interwencją zakańczał golkiper Bandura.Ostatecznie drużyna Karabanowskiego doznaje niespodziewanego pogromu a CWT pokazuje że jak przychodzi w pełnym składzie są grożni.