25 KWI 2019

Ideo.pl pokonuje DRUK Pingwinka i włącza się do gry o pudło !

W poświąteczną środę boguchwalski orlik gościł po raz kolejny zawodników biorących udział w rozgrywkach Extraliga Rzeszów.

Zostało rozegrana trzy mecze extraligowe oraz dwa pojedynki 1 ligi extraliga.

Lider Tęcza sprawia srogie lanie DBR-owi,w-ce lider Jedlicka Manufaktura Mebli pokonuje Emetytów a Ideo.pl niespodziewanie pokonuje Druk Pingwinek,zdobywajac pierwsze punkty na wiosnę a tym samym włączają się do walki nawet o "pudło".

W 1 lidze extraliga CWT przegrywa z Lambadą a lider Heiro jedną bramką pokonuje Szarotkę.

Zapraszamy do tekstowego podsumowanie 15 kolejki rozgrywek oraz na nasz fan page www.facebook.com/ExtraligaRzeszow.

Przypominamy również że do 5 maja 2019 roku trwają zapisy do Puchar Extraliga Rzeszów 2019.

EXTRALIGA

TĘCZA--DBR FILISTINI 13-1

bramki:

Śledż x 5,Jurek x 3,Kawa x 3,Madeja x 2--Filip

GRACZ MECZU:WALDEMAR ŚLEDŻ

Wyróżnieni:Kamil Kawa.Rafał Jurek

Ostre strzelanie urządził sobie rywal nad sympatyczną drużyną Filistin.I chociaż pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 10 minucie a Tęcza pierwsze minuty grałą bez swojego bramkarza Puzio to i tak mecz zakończył się aż z 14 bramkami.Klasa dla siebie był "Władek"-Waldemar Śledż który aż pięciokrotnie pokonał bramkarza.PO hatrcicku zaliczyli Kawa i Jurek.Ten drugi zawodnik czyli popularny "Dziadek" vel Tojka początkowe minuty dyrygowął drużyną z linii bramkowej.Po meczu zadowolony manago Pańczak  stwierdził że wynik bardzo cieszy ale myślami już jest w kolejnych meczach a szczególności w pucharze gdzie chce zgrywać zespół aby obronić tytuł mistrza Polski Extraliga.pl.

EMERYCI---JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI 3-8

bramki:

Stręczek,Szlachta,Kazimierowicz--Belczyk x 3,Kazimierczuk x 2,Pernal x 2,Jarząb

GRACZ MECZU:PRZEMYSŁAW BELCZYK

Wyróżnieni:Konrad Kazimierczuk,Tomasz Stręczek

JMM jeszcze się nie poddaje i Tęcza nadal nie jest pewna obrony tytułu mistrzowskiego,a wszystko to za sprawą zwycięstwa w tym meczu.Rywal Emeryci którzy dobrze sobie radzili na wiosnę i patrząc na ostatnie problemy i przegraną rywali liczyli że im też się uda zdobyć 3 punkty i mieć wszytsko w swoich rękach w walce o "pudło" .W 3 minucie Stręczek wyprowadza gospodarzy na prowadzenie,nie minęło nawet 40 sekund i mieliśmy już remis.Do przerwy 2-4 wskazywała tablica świetlna.Po pauzie JMM dorzucił kolejne cztery bramki a tracąc tylko jedną,tym samym tak jak na początku wspominaliśmy szampany w zamrażalce Tęczy muszą się jeszcze chłodzić a oni pokazali że po mimo dużych braków w zespole a także fanek (było 2) są drużyną waleczną.

DRUK PINGWINEK--IDEO.PL 0-3

bramki:

Stec x 3

GRACZ MECZU:MARIUSZ STEC

Wyróżnieni:Marek Wieleba,Krzysztof Głowacz

Ideo jeszcze na wiosnę nie cieszyło się oprócz walkowera z żadnego punktu wywalczonego na orliku,natomiast DRUK po wygraniu w tamtym tygodniu chciał potrzymać passę i wskoczyć na 3 miejsce.Powiedz Panu Bogu jakie masz plany a zacznie się śmiać -tak można by było rzecz po tym meczu.Już w 1 minucie z rzutu rożnego centrował Stec a golkiper Samołyk niefortunie odbił futbolówkę do swojej bramki.Do przerwy po mimo że to DRUK miał przewagę i chciał wyrównać nie byliśmy świadkami kolejnych bramek.W 22 minucie ponownie Stec i już było 0-2,i chodż drużyna Ziomka i Decowskiego nie wychodziła prawie z połowy rywala ich skuteczność w tym dniu była na bakier lub w bramce szczęściu dopomagał Wieleba.W 27 minucie Pingwinka dobił ponownie Stec który ustrzelił hatrcika a tym samym dał pierwsze boiskowe punkty na wiosnę.Ideo ma jeszcze dwa mecze do końca zasadniczej rundy i jeżeli wygra oba a DBR straci punkt wskocza niespodziewanie na 3 miejsce.Jednak najprawdopodobniej meczem o wejście do grupy mistrzowskiej bedzie mecz DRUK Pingwinek -DBR Filistini,w walce o tą grupę jako czwarty do brydza są Emeryci.

1 LIGA EXTRALIGI

CWT--LAMBADA 1-3

bramki:

Płodzień--B.Możdzeń x 2, Samołyk

GRACZ MECZU:BERTRAM MOŻDZEŃ

Wyróżnieni:Konrad Borek,Mateusz Płodzień

Do przerwy 0-0 co jest mało spotykanym wynikiem w rozgrywkach na orliku.Obie drużyny były bardziej skupione na grze obronnej,aczkolwiek to CWT miało przewagę w polu.Plan Lambady jak powiedzieli po meczu było uśpienie rywala ,ciekawostką było że już w 14 minucie bramkarz Lambady Borek grał na czas spowolniając rozpoczęcia akcji.W 22 minucie wreszcie pada pierwsza bramka w meczu a strzelcem dla gości jest Płodzień.Wtedy Lambada zaczęła atakować i "rozbudzać" ten mecz i o dziwo na efekty nie trzeba było długo czekać cztery minuty póżniej mamy wyrównanie za sprawą "Bercika" Możdzenia.W 37 minucie ponownie Bertram strzela bramkę i Lambada wychodzi niespodziewanie na prowadzenie.Nie mający nic do stracenia CWT rzuca się do ataków i w ostatniej minucie dobija ich Samołyk.Po raz kolejny błyskiem strategi wykazał się grajacy szkoleniowiec gości Bartłomniej Płonka bo to dzięki jego taktyce i ustawieniu drużyny jego podopieczni wygrali mecz.

HEIRO 2---SZAROTKA 6-5

bramki:

Czerkowicz x 2,Krawczyk x 2,Moszczyński,Starzewski--Wójcik x 2,Bednarczyk,Nogaj,Haligowski

GRACZ MECZU:JACEK CZERKOWICZ

Wyróżnieni:Marceli Haligowski,Sławomir Wójcik

Po 10 minutach było 3-0 i wydawało się że lider bez problemu pokona Szarotkę.Dopiero w 11 minucie wsród gości wszedł na plac gry Haligowski i to on dał znak do ataku swojej drużynie.Do przerwy pada jeszcze po jednej bramce dla drużyn.W przerwie w szeregach drużyny Moskala panowała absolutna cisza.I to co się stało w pierwszych 5 minutach 2 połowy to się nikt nie spodziewał Nogaj,Haligowski,Bednarczyk wpisali się do protokołu i zrobił się remis.Wtedy zaczęła się prawdziwa gra bo Heiro się otrząsneło po gongu a Szarotka poczuła krew.Kluczową akcją która okazała się wartą 3 punkty była w 39 minucie kiedy to Moszczyński pokonuje po raz szósty Sobinę a na wyrównanie Szarotce brakło czasu chodz w ostatniej sekundzie "setkę" zmarnował jeden z graczy,Był to mecz dwóch strzelb Krawczyka i Nogaja ale obaj oprócz tego że 95 % meczu spędzili na połówkach rywali to nie wykorzystali kilka dobrych sytuacji których wypracowali im koledzy z drużyny.