07 LIS 2019

TĘCZA RZESZÓW BRONI "TRON " !

Tęcza Rzeszów wygrywa hit i zostaje Mistrzem !

Broniąca tytułu mistrzowskiego rzeszowska Tęcza po raz kolejny pokazała że na Podkarpaciu nie ma na nich mocnych w piłkarskich szóstkach. W hicie 9 kolejki Extraliga Rzeszow pokonała FC Promil Krasne i obroniła tytuł mistrzowski .
W 1 lidze Extraliga dotychczasowy lider Lks Start Borek Stary Oldboys przegrywa z FC Walkielona Rzeszów i na ich rzecz traci mistrzostwo 1 ligi. W meczu o 3 miejsce tej samej klasie rozgrywkowej cenny remis wywalcza Amatorski Klub Piłkarski Szarotka Rzeszów z SC Drabinianką Rzeszów.

Zostało już tylko 4 dni (11.11.2019) do zgłoszenia akcesu w Pucharze Extraliga Rzeszów 2019, informacje tel 503 954 173

Retransmisja video 9 kolejki:(mecz hitowy od 2.11.30)

Relacja tekstowa z 9 kolejki:

EXTRALIGA

Ideo.pl Rzeszów-Emeryci Rzeszów 0-3
bramki: Stręczek , Ustrzycki , Grzebień
Gracz meczu: Tomasz Stręczek
Wyróżnieni: Paweł Grzebień , Tomasz Chrobak

Ideo aby nie zakończyć rundy jako "czerwona latarnia" musiało wygrać mecz 5 bramkami ale ani nawet przez chwilę nie było na to szans , ponieważ po mimo że Emeryci byli osłabieni to pewnie wypunktowali rywala. Ideo kończy jesienne rozgrywki na 9 miejscu a Emeryci na 5 .

FC Promil Krasne - Tęcza Rzeszów 4-5
bramki: Lecki x 2 , Skuba , Cyrnek - Buć x 3 , Nycz , Śledż
Gracz meczu: Konrad Buć
Wyróżnieni: Karol Skuba , Przemysław Nycz

Hit kolejki jak i rundy zebrał na trybunach ok 50 osób w tym większości głośno dopingujących kibiców z Krasnego ( którzy nie tylko słownie dopingowali swoją drużynę - patrz video 2.37.00). Konrad Buć to ten zawodnik już w 3 minucie wyprowadził Tęcze na prowadzenie ,sześć minut póżniej Nycz podwyższył na 2-0 , Promil był zagubiony a do tego w 16 minucie przegrywali już 0-3. W 19 minucie Promil zdobywa pierwszą bramkę i tym samym polepszył sobie humory na pauzę . Ledwo zaczęła się 2 połowa a Buć kapitalnym uderzeniem po raz czwarty pokonuje bramkarza z Krasnego , gdy ten zawodnik w 25 minucie podwyższył na 5-1 wydawało się że już jest po meczu .Ale wtedy jak by "promile " wreszcie zeszły z gospodarzy i to oni w przeciągu kolejnych 4 minut doprowadzili do stanu 4-5 a wiec jeszcze 11 minut mieli na zdobycie upragnionych kolejnych 2 bramek . Jednak wynik do końca meczu już nie uległ o dziwo zmianie i to podopieczni w tym meczu Rafała Pańczaka i Sławka Śwista mogli się cieszyć z obrony tytułu. GRATULUJEMY !!! Od marca 2020 roku będą mieli możliwość testować różne schematy gry na Mistrzostwa Polski Extraliga.pl 2020 Bydgoszcz . Promil już ostrzy zęby na wygranie tegoroczną edycję rzeszowskiego extraligowego pucharu i też jechać do Bydgoszczy .

PV System Rzeszów - Jedlicka Manufaktura 1-3
bramki: Wruszak - Gorzenik x 2 , Pernal
Gracz meczu: Mateusz Gorzenik
Wyróżnieni : Mateusz Pączek , Bartłomiej Wruszak

Drużyna gospodarzy przystępowała do meczu mając pewność że mają 3 miejsce i może ta przyczyna była skutkiem końcowego wyniku. Ale trzeba przyznać że to JMM w końcówce jesienni złapali rytm gry i wygrali 4 mecz pod rząd i zapewne żałują że już się kończą jesienne rozgrywki . Honorowe trafienie dla PV padło przy stanie 0-3 w 38 minucie.
PV tak jak informujemy wyżej kończy na 3 miejscu ale JMM dzięki innym wynikom kolejki tez tuż za nimi .

DRUK Pingwinek - KS Beerlovers Rzeszów 5-7
bramki: Krzysztof Głowacz x 2 , Sebastian Stefańczuk x 2 , Wolan - Maciek Bielesz x 2 , Maciej Romanik , Dominik KarabanoDrukwski , Hubert Chrapek , Berkowicz , Pacuła
Gracz meczu: Maciej Bielesz
Wyróżnieni: Sebastian Stefańczuk , Mateusz Berkowicz

Pingwinek przybył tradycyjnie w 11 osób i nawet Krzysiek Ryba był gotowy do gry , ale sprawował inna swoją pasję a było nią video relacja z kolejki dla Extraliga Rzeszow realizowana przez PDK LIVE , natomiast ich rywal tylko w 7 i bez bramkarza . Bój toczył się tak na prawdę tylko dla DRUK-u bo oni mogli przy wygraniu utrzymać 4 lokatę ale ambicja i wola walki "kochających piwo" pokazała że grając nawet bez celu ( bez względu na końcowy wynik kończą na 7 miejscu) dając wszystko z "wątroby" wygrać mecz . Druk kończy jesień na 6 miejscu .

1 LIGA

SC Drabinianka - Amatorski Klub Piłkarski Szarotka Rzeszów 3-3
bramki: Lech x 2 , Wywrot - Komron Salimshoev x 2 , Mateusz Płodzień
Gracz meczu : Tomasz Lech
Wyróżnieni: Komron Salimshoev , Grzegorz Sobina

Mecz 1 ligi o dużym gatunku wagi bo wygrana dawała szanse nawet zająć ostatecznie nawet 2 miejsce . Szarotka już na starcie lekko pokpiła sprawę bo zjawiła się tylko w 6 .I może to team Daniel Moskal prowadził grę ale bardzo samolubnie a bramki strzelali chłopaki od Sylwester Starosolski do pauzy 2-0. W 22 minucie wreszcie pada dla Szarotki ale 3 minuty póżniej znowu strzela najlepszy na ORLIK Boguchwała Lech i dwie bramki przewagi zostają . 36 minuta to przeklęta dla gospodarzy bo tracą dwie bramki i mamy remis . Ostatnie 4 minuty oba zespoły próbują roztrzygnać mecz na swoją korzyść ale tylko na próbach się kończy ...remis premiował Szarotkę która zajmuje 3 miejsce lepszym bilansem meczów bezpośrednich .

FC WALKIELONA RZESZÓW - Lks Start Borek Stary OLDBOYS 2-0
bramki: Lasota , Chołody
Gracz meczu : Jarosław Mazur
Wyróżnieni : Sławek Lasota Szymon Filip

Po wyniku w wcześniejszym meczu było już wiadomo że oba zespoły skończą na 1-2 miejscu . Do triumfu gościom wystarczył remis . I chyba z takim nastawieniem wyszli goście .ale po 11 minutach przegrywając 0-2 zapewne musieli zmienić plany . W bramce gospodarzy był Mazur i to w dużej mierze dzięki jemu nie padły więcej bramek . Borek już od 3 kolejek miał dać pieczęć nad triumfem aż wreszcie skończył na 2 miejscu. GRATULUJEMY FC WALKIELONA RZESZÓW i od marca 2020 ta drużyna zagra w Extraliga Rzeszow .