07 CZE 2020

Relacja z 1 kolejki oraz zapowiedż 2 kolejki Pucharu Extraliga Rzeszów Wiosna 2020 .

Wyjątkowo od razu w jednym newsie relacja z odbytej kolejki oraz zapowiedż kolejnej .

W środę 3 czerwca na orliku w Boguchwale zainagurował Piłkarski Puchar Szóstek Extraliga Rzeszów Wiosna 2020 . W dwóch grupach 12 drużyn miało szansę pokazanie swoich umiejętnośći ... po dłuższej przerwie.

1 kolejka

gr A

KORMED LUBACZÓW - JEDLICKA MANUFAKTURA MEBLI JEDLICZE 9-4

bramki: Chrzan x 3 , Osiniak x 3 , Wilk x 2 , Hass --- Jarząb x 2 , Gorzenik , Kazimierczuk

czerwona kartka : Gorzenik

Gracz meczu :Jakub Osiniak , wyróżnieni: Paweł Jarząb , Łukasz Chrzan

Zmagania piłkarskie rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia , w meczu dwóch utytułowanych naszych  drużyn w ankiecie przed meczowej wygrał Kormed i zapewne taki plan team "Korzenia" miał potwierdzić na placu gry . Zaczęło się jednak od trafienia "menago " gości Gorzenika . w 4 minucie . Trzy minuty póżniej do końca pierwszej połowy trwał festwial strzelecki , gdzie w 13 minut padło aż 10 bramek z tym że Kormed miał 8 a JMM 3 . W 24 minucie czwarte trafienie dla gosci zalicza Kazimimierczuk i mamy 7-4 z nadzieją że mecz będzie ciekawy do końca , niestety kilka chwil póżniej za przerwanie korzystnej akcji "czerwień " dla Gorzenika i już wiemy że po tzw "ptokach" . Jednak i tak dzielnie broniła się drużyna z powiatu krośnieńskiego ,dopiero w końcowych minutach stracili kolejne 2 bramki i ostateczny wynik brzmiał 9-4 .

EMERYCI RZESZÓW - BAGUVIX SIEDLISKA 4-2

bramki : Grzebień x 2 , Dzięgiel , Frączek ---Jachimowski , Krupa

Gracz meczu : Paweł Grzebień , wyróżnieni : Mikołaj Jachimowski , Paweł Bosak

Młoda drużyna z Siedliska po sparingu i wysokim zwycięstwie nad Beerloversem zapewne liczyła że tym razem już o punkty sytuacja się powtórzy . Mecz od samego był wyrównany z delikatną przewagą dla gospodarzy . Jednak to w 11 min kpt Krupa wyprowadza gośći na prowadzenie. Trzy minuty póżniej "Młody" trafia do notesu sędziego Mateusza Misio jako strzelec i mamy 1-1 . Do pauzy już wynik bez zmian . Druga odsłona to nadal ciekawy mecz ale podostrzony ,można rzec że trafiła kosa na kamień ,młodzież kontra nasze "gadatliwe " Emeryci z  których  tradycyjnie niektórzy "grojki " toczą pojedynki nie tylko sportowe ale też słowne a że ekipę Baguvix dopingowała liczna liczba fanów to mieli " raj " dla swych ust . A co do meczu to Dzięgiel (27 min) i ponownie Grzebień (30 min) po bramkach dali przewagę dla gospodarzy . W 35 minucie wyróżniajacy się Jachimowicz daje szanse kontaktu po bramce . Jednak w ostatniej akcji meczu to Sławuś Frączek jest na ustach każdego po bramce i ustaleniu końcowego wyniku spotkania.

DRUŻYNA RZESZÓW - PISMAKI RZESZÓW 7-1

bramki : Świder x 3 , Broda x 2 , Franek , Łyszczek --- Krawczyk

Gracz meczu : Mateusz Świder , wyróżnieni : Maciej Broda , Łukasz Krawczyk

Panowie podkarpacy dziennikarze wzmocnieni zaproszonymi goścmi dopóki mieli siły ..a mieli aż do pierwsze 9 minut nawet prowadzili po bramce notabene prezesa Heiro - Krawczyka . Od 10 minuty do końca połowy dopadła ich tzw "pierwsza zadyszka-zatkanie" czego efektem było strata 5 bramek . W przerwie jednak chyba jakiś eliksir wynalazł kapitan Bieniaszewski bo w drugiej połowie nie było już przestoji . Dostojna gra gospodarzy i ułańska gra młodzieży trwała przez całe 20 minut . Jednak tylko 2 bramki padły po strzałach najlepszego na orliku Świdra .

bramki : Kużniar , Pasternak

Gracz meczu : Kacper Powierża , wyróżnieni : Dominik Pasternak , Sławomir Lasota

Nam strzelać nie kazano , tak by można rzec do ostatncich 90 sekund meczu . Niby gra była , walka trwała , strzały były ( a może nie ) dobre interwencje bramkarzy ...i to wszystko złożyło się że w powietrzu "wisiał " bezbramkowy wynik a więc ..trudny do wytypowania wynik na orliku ... Jednak gdy zegarek wskazywał 38 minutę i 30 sekundę meczu ...trach pach i Kużniar jako strzelec wyświetlił się na tablicy strzelnej jako strzelec bramki . Po tym wydarzeniu nie majacy nic do stracenia team "Kielona" ruszył i ...się nadział na kontrę którą wykończył Pasternak.

TĘCZA RZESZÓW - FC PAMIR TADŻIKISTAN 7-3

bramki : Jurek x 3 , Śledż  x 2 , Lasota , Wojtowicz --- Salimshoev K  x 3

Gracz meczu : Rafał Jurek , wyróżnieni : Komron Salimshoev , Waldemar Śledż

Historyczny mecz w naszych rozgrywkach całej drużyny zagranicznej za nami , a dokonała tego ekipa Komrona z Tadżikistanu ( która dzięki sponsorowi szejkowi akurat z Kataru przylatuje na mecze czarterem z całą świtą począwszy od piłkarzy , działaczy a kończąć na cziliderów ...). Jednak na start na nic petrodolary bo ich rywal to jest nasza perełka i pokazała że rzeszowskie złotówki akurat w tym pojedynku okazały się cenniejsze. Do przerwy 4-1 aczkolwiek goście pokazali się na tle rywala że mają potencjał. W drugich 20 minutach ten potencjał pojawił się już coraz widoczniej ,śmiem stwierdzić że po wyrównanych wygrałą Tęcza 3-2 i ostatecznie studentów na uczelniach rzeszowsckich pokonała 7-3.

SZAROTKA RZESZÓW - EXTREME RZESZÓW 3-0

bramki : Kłos, Matelowski ,Bajwoluk

Gracz meczu : Marcin Matelowski , wyróżnieni : Karol Kłos , Arkadiusz Molągowski

Debiutujący w naszych rozgrywakach Extreme zmierzył się z "ekipą Rogala"  która połączyłą się fuzją z Szarotką. Początek meczu to badanie sił nowych ekip jednak to gospodarze prowadzili grę . W 8 miniucie "Kaka"- Kłos i 1-0. Do przerwy wynik bez zmian . Druga odsłona to nadal gra toczona przeważnie w okolicach środkowych stref orlika . W 29 minucie "Over"- Matelowski  podwyższa wynik i Szarotka może dalej kontrolować pojedynek . W ostatniej akcji meczu drużynę Molągowskiego dobija Bajwoluk i ustala końcowy wynik meczu .Obydwie ekipy miały bardzo długą ławkę ,ponieważ prawie drugie "szóstki",

RAFAŁ JUREK - TĘCZA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPOWIEDŻ 2 KOLEJKI , 10 CZERWCA 2020 (ŚRODA) ORLIK BOGUCHWAŁA godz.17.30-22.00

GR. A

godz.19.45

Jedlicka Manufaktura - Baguvix

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz , obydwie drużyny przegrały swoje inauguracje i są podrażnieni . Jeżeli JMM przybędzie w swoim pełnym składzie powinni jednak roztrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść nadm Siedliską młodzieża której zapewne będą kibicować ...rodzice.

Nasz typ : 5-2

godz.20.30

Kormed- Pismaki

Obawiamy się że może tu być ...dwucyfrówka . Kormed to bardzo bezlistosna drużyna i jeżeli poczują ...krew  to już nie odpuszczają tylko punktują rywala . Dziennikarze będą musieli w tym meczu bardziej zewrzeć szyki obronne i ...może jakieś wzmocnienia ? Każdy inny wynik niż miniumu 7 bramowe zwycięstwo na ten moment na papierze to będzie niespodzianka.

Nasz typ : 12-1

godz.21.15

Emeryci - RKS

Emeryci wygrali w 1 meczu a RKS zadebiutuje po pauzie w 1 kolejce ale z tego co się dowiadujemy to skład jaki zebrał MichaŁ Rość będzie chciał namieszać w rozgrywkach . Ponieważ nie do końca znamy jednak personalia zawodników a szczególnie kto w środowy wieczór przybędzie ,stawiamy na gospodarzy .

Nasz typ : 4-2

pauzuje : Drużyna

Gr . B

godz.17.30

FC Pamir - Walkielona

Mecz gdzie któraś drużyna zdobędzie pierwsze punkty po porażce w 1 kolejce . My stawiamy ...na "zagranicznych "

Nasz typ : 7-2

godz.18.15

Tęcza- Extreme

Oj ,czujemy kolejny pogrom ...Extreme trafia na bardzo mocnego rywala i wszystko wskazuje że przegra bardzo wysoko.

Nasz typ : 10-1

godz.19.00

DRUK Pingwinek - KS Beerlovers

Goście po pauzie w 1 kolejce zaczynają wiosene rozgrywki i zapowiada się na wyrównany pojedynek .Żaden wynik nie będzie niespodzianką bo obie ekipy stać na wysoką porażkę ,rozgromić rywala  i ...zremisować. Dyspozycja dnia uważamy zadecyduje .

Nasz typ : 3-3